Senior vývojář embedded C++ pro ARM procesory Aktuální

Prusa Research s.r.o.
Praha 7
Zaměstnanec
Full-time

Umíš dobře programovat firmware a troufáš si na procesory ARM v nejúspěšnější firmě vyrábějící 3D tiskárny? Do nového projektu řídících desek pro naše tiskárny hledáme zkušené vývojáře, kteří chtějí implementovat nejnovější technologie v oboru 3D tisku u vedoucí firmy v oboru. Lidi, kteří chtějí udávat takt nejenom procesorům, ale i světu 3D tisku a open source!

Co by byl Tvůj úkol? 

V rámci týmu vyvíjet open source firmware 3D tiskáren a dalších zařízení souvisejících s 3D tiskem a to v plně open-source prostředí, na rodinách procesorů ARM. Spolupodílet se na jeho automatickém testování, analyzování problémů a nasazování a to v rámci malého pětičleného týmu zařazeného mezi šedesátku vývojářů a konstruktérů našich tiskáren.

Chceš příklad takového úkolu?

Softwarová kompenzace nerovnosti povrchu, tedy vymyšlení, odladění a co největší přesnost algoritmu, který změří nerovnosti tiskové plochy a v průběhu 3D tisku je umí dynamicky promítnout do výšky tiskové vrstvy tak, aby výtisk byl co nejkvalitnější i právě s těmi drobnými výškovými odchylkami způsobenými zahříváním tiskové plochy či jinými důvody. Tyto technologie nás odlišují od konkurence a díky nim jsou tisky z tiskáren Průša dlouhodobě kvalitativně nejlepšími. 

A takhle funkce vypadá pro uživatele: https://www.youtube.com/watch?v=rYrLT5G-a9I

Pokud se chcete podívat, jak jsme takový problém řešili pro procesory ATMEL, tady je GitHub repozitář… 

https://github.com/prusa3d/Prusa-Firmware/releases

Na co uslyšíme?

 • Dobré znalosti programování v C/C++, nejlépe zkušenost s procesory STM32F4
 • Schopnost se učit nové věci (to je u nás hodně důležité)
 • Znalosti open source vývojových nástrojů, technologií a postupů
 • GitHub, CI Trevis / Circle / Jenkins
 • Unit testy, automatické testovací rutiny
 • Výhodou jsou zkušenosti s konfigurací Linuxu pro embedded systémy a psaním Linuxových ovladačů
 • Zkušenosti se základními elektronickými přístroji jako osciloskop, logický analyzátor atd
 • Spolupráce s HW návrháři, výhodou je znalost zásad navrhování PCB 
 • Značnou výhodou je fandovství technologií 3D a 3D tisku
 • Python či jinný vyšší jazyk, Linux scriptování
 • Zažité postupy programování a týmové spolupráce  (používáme kanban via Jira/Confluence/GitHub)
 • Výhodou jsou konkrétní zkušenosti s rodinou procesorů STM32 včetně programování USB/I2C/SPI/UART
 • A také zkušenosti s Matlab jsou fajn

Co nabízíme?

 • Práci na skvělých projektech, světově nejznámějších 3D tiskárnách, vyvíjených a vyráběných v České republice, v Praze, v Holešovicích (hned vedle metra Nádraží Holešovice, velké parkoviště).
 • Kulturu startupu s plochou hierarchií, vysokou osobní zodpovědností a možností zasahovat do koncepce i rozvoje celého 3D odvětví. 
 • Flexibilní pracovní dobu, neformální pracovní prostředí
 • Atraktivní odměnu založenou na vašich schopnostech
 • Benefity dle potřeb a zájmu
 • Přístup do PrůšaLabu a ke 3D tiskárnám i pro Tvé hobby projekty. 

Zaujali jsme Tě? Pošli nám prosím svůj životopis s přehledem projektů, na nichž jsi pracoval, případně odkaz na GitHub Tvých projektů a krátký email se shrnutím, čím si myslíš, že bys mohl být v Průša Research přínosný. A když nás zaujmeš, tak Tě pozveme na prohlídku naší tiskové farmy, kde 450 tiskáren tiskne další tiskárny… A třeba něco společně vymyslíme :)

Pro ty, co by náhodou nevěděli, kdo jsme:

Vyrábíme a vyvíjíme 3D tiskárny Prusa i3, pravděpodobně nejznámější a nejpoužívanější 3D tiskárny na celém světě. Přímo z Prahy odešleme každý měsíc více než 6000 tiskáren, které dodáváme přímo koncovým zákazníkům. Během posledních čtyř let jsme se vypracovali z malé firmy o třech lidech v 9. nejrychleji rostoucí technologickou firmu v EMEA trzích (Evropa, Blízký a Střední východ, Afrika) podle Deloitte. A nehodláme se jen tak zastavit. Naše tiskárny vyvíjíme doslova od začátku až do konce – vymýšlíme nové technologie, navrhujeme hardware, vyvíjíme firmware, software i weby, testujeme, sestavujeme a balíme. Máme i vlastní nonstop zákaznickou podporu v hlavních světových jazycích.

Prusa Research s.r.o.

Prusa Research byla založena Josefem Průšou, jedním z hlavních vývojářů open source projektu RepRap. Prusa i3 je podle 3DHubs nejpoužívanějších 3D tiskárna na světě a patří jí zásluhy o rozšíření povědomí o technologii 3D tisku mezi běžné lidi. V květnu 2015 jsme začali nabízeli vlastní kit Original Prusa i3, aktuálně ve verzi MK2S, který sází na kvalitu tisku a uživatelskou podporu. Nyní máme skoro 130 kolegů a expeduje stovky tiskáren měsíčně do 120 zemí světa.

Vyrábíme a vyvíjíme 3D tiskárny Prusa i3, pravděpodobně nejznámější a nejpoužívanější 3D tiskárnu na celém světě. Je totiž open source, vyrobit si ji tak sice může každý, ale jako u všeho hrozně záleží jak. Proto máme vlastní brand – Original Prusa i3, za který se můžeme naprosto postavit a který za poslední rok vyhrál všechna možná ocenění, včetně nejprestižnějšího testu 38 3D tiskáren časopisu Make. Jsme téměř rok nejlépe zákaznicky hodnoceni na 3DHubs.com. Nejen díky tomu jsme vyrostli během dvou let ze tří lidí a jednotek vyrobených tiskáren na více než stočlenný tým, co zvládne poslat do světa měsíčně více než tři tisíce tiskáren (duben 2017). Ty naše vyrobené v Praze používají i v takových exotických místech jako Ulánbátar v Mongolsku nebo Guatemala… Jsme na to patřičně hrdí. Již třetí rok po sobe rosteme 10x za rok a chceme růst dál. Víme, že i tento rok budeme opět desetkrát větší a k tomu potřebujeme dobrý tým. Hledáme samostatné lidi s orientací na výsledek, kterým nebudeme muset stát za zády a kontrolovat je. Co se chtějí učit nebo naopak budou učit nás. Že 3D tisku nerozumíš? Většina z nás před rokem také ne. Kolegů hledáme hodně a na různé pozice, klidně i s přesahem do více oblastí.

Primárně hledáme na plný úvazek v Praze. Nechceme rozdělovat firmu na kanceláře v centru a výrobu v polích za Prahou, jako to dělají všichni ostatní, záleží nám na tom, abychom byli všichni společně na jednom místě s dobrou dopravní dostupností. Proto máme od května téměř 6000 m² jen pár minut od metra Holešovice.

Co by vás mohlo zajímat?