Senior PHP developer s teniskama na nohou Aktuální

Footshop
Praha
Zaměstnanec
Full-time

V kostce o nás (můžeš přeskočit na další odstavec, pokud náš znáš)

Za 6 let existence jsme vyrostli na objem tržeb téměř 400 mil. Kč a pronikli jsme do celé Evropy. Jsme členem adidas Consortium, máme limitované a speciální edice tenisek, které nenalezneš v žádném jiném obchodě v ČR, některé dokonce ani v celé střední Evropě. Máme přes 2,5 mil. unikátních návštěv měsíčně z celého světa a desítky tisíc zákazníků a momentálně máme spoustu plánů a aktivit, které se týkají vylepšení webu i usnadnění pro Footshop tým.

Proto je na čase rozšířit naši crew o novou tvář, která obuje tenisky a půjde do toho s námi jako Senior PHP programátor.

 

Náš IT tým

Náš interní IT tým vznikl v lednu 2016 a začal postupně růst. Aktuálně buduje největší český e-shop pro “lifestyle sneakers” a automatizovaný skladový systém, který neustále rozvíjíme a optimalizujeme. Návštěvnost webu roste každým rokem o 50% a s tím souvisí i výrazné zvýšení zátěže na celý systém.

 

Momentálně si do týmu přejeme posilu “Senior Střelce”, který by se zapojil do:

 • vytváření nových funkcí na webu a příprava backend, API pro mobilní platformu

 • skladový, procesní systém, který využívá mobilní technologie a vlastní know-how

 • zlepšení performance celého systému

 

Aby se s touto rolí správně popasoval (dopředu říkáme, že to bude velmi intenzivní, rychlé a náročné), měl bys mít ve svém DNA ideálně:

 • aby tě bavilo PHP s MySQL a technologie Redis a elasticsearch , Symfony framework

 • zkušenosti se "Selenium", Unit testy, návrhem architektury a agilní metodiky vývoje.

 • na naše projekty máme vlastní GitLab, používáme branche a děláme v něm code review

 • pracujeme v PHP Stormu, ale výběr je na tobě (Footshop není svázán přísnými pravidly, důležitý je výsledek)

 • některé systémy jsou propojené přes XML, ale nejraději máme REST Api

 

Footshop crew

Ve Footshopu asi nenajdeš nikoho, kdo by svou prací nežil. Jsme tu parta mladých lidí, kteří mají rozličné zájmy a o to je to skvělejší parta. Humor nám rozhodně nechybí a rádi si společně užíváme naše eventy, afterparty či jen tak rádi posedíme u piva.

Jednou měsíčně se společně nasnídáme, sem tam je tu LAN párty nebo promítačka filmu. Zkrátka v kanclu nejen pracujeme, ale rádi se tu i bavíme mimo pracovní čas.

 

Co by tě ještě mohlo zajímat:

 • je to práce, takže samozřejmě tě čeká finanční odměna za hodnoty které tu budeš tvořit. Jak bude vysoká je na dohodě - samozřejmě takové, aby byly spokojené obě strany.

 • máme tu i příjemné nefinanční odměny (jedním z benefitů jsou třeba i nové kousky do šatníku a botníku za velmi zajímavé ceny)

 • co je u nás samozřejmostí: volná pracovní doba, žádný dresscode, zvířata v kanceláři jsou vítána

 • máme nové kanceláře na Karlíně, tak se k nám přidej co nejdřív, ať ti tvé místo můžeme zařídit tak, ať se tu máš fajn

 • pokud bys tu přece jen s námi sedět nechtěl, můžeš to zvládnout i remote

 • měníme se jako firma ze dne na den - občas je to tu trochu punk, ale to nás baví - korporátní manýry nemáme a ani neznáme

 • jestli ti je nad 30, omládneš tu - jsme dost mladá parta :)


Dočetl jsi až do konce a už se tu vidíš?

Napiš nám proč, přilož tvůj LinkedIn profil či CV a ideálně ukázku kódu.

Slibujeme že se ozveme, ať už s jakoukoliv zprávou.

 

Jo a tykej nám!  :) 

 

Footshop

Footshop je 100% koncentrát lásky k sneakers. I proto se nám povedlo prorazit na českém a slovenském trhu a postupně rozšiřovat do celé Evropy. To, co začalo v roce 2012 jako pokus postavit si vlastní eshop, přerostlo původní myšlenku a nyní se Footshop řadí mezi silné hráče na poli lifestyle sneakers a street fashion.

Footshop je unikátní svým vnímáním světa sneakers a celé filozofie kolem tenisek. V teniskách vidíme umění, příběhy vázající se na konkrétní události a osobnosti, pozorujeme, jakou cestu urazily ve vývoji z pohledu designu i technologií. Chceme být tím pravým průvodcem ve světě tenisek a každý nákup proměnit v zážitek pro zákazníka.

Díky naši filozofii jsme se stali členem adidas Consortium (http://consortium.footshop.cz/) a rozšířili světovou mapu sneaker obchodů o Prahu a v prosinci 2016 také o Bratislavu. Rodina adidas Consortium nám umožňuje uvádět nové exkluzivní styly, modifikace již existujících klasických modelů a limitované edice.

Prodejna Footshopu se dostala do povědomí jako místo, kde se propojují všechny prvky urban kultury a lidi, co milují tenisky. Na policích designového obchodu najdete tenisky značky adidas, Nike, Puma, Vans, New Balance, Jordan, Converse a další. V dubnu 2016 uzřela světlo světa i naše první kolekce oblečení ve spolupráci s inovativní českou značkou Born Bane.

Za Footshopem stojí tým mladých energických lidí, které baví svět sneakers a jejich práce. Nevyznáváme uniformitu a myšlení in the box. Naopak, jsme otevření nápadům, ať přijdou odkudkoliv z řad našich zaměstnanců. Pečujeme o individuální přístup, což se odráží i v tom, že pracujeme s opravdovým nasazením a s čirou láskou k sneakers.

Co by vás mohlo zajímat?