Skladon

Jiné
Skladon jsme založili jako startup a proto, že jsme srdcaři, je pro nás prioritou vybudovat firmu, která bude synonymem pro moderní pracovní prostředí, kreativitu a pomůže rozvíjet potenciál v Moravskoslezském kraji a nejen tam. Chceme ukázat, že Ostrava i celý kraj je dobrým místem pro podnikání. Skladon je firmou, pro kterou neexistují hranice a přesně to chceme poskytnout i našim klientům. Boříme hranice a překážky. Jsme partnerem, který dláždí cestu pro úspěch svých klientů po celém světě.

Psal se rok 2015, když přišel Patrik s nápadem, který jednou pro vždy vyřeší problémy majitelů malých e-shopů s neustálým běháním na poštu. Tento nápad představil Konstantinovi a společně jej pak přihlásili do soutěže Brilliant Young Enterpreneurs, pořádanou JA Czech.

V této soutěži, kde mimo jiné zasedla v porotě např. Margareta Křížová, vyhráli a nastartovali tak něco, o čem v té době ani netušili, jak velké to může být. Netrvalo dlouho a kluci pocítili, že bez kvalitních technologií budovat tenhle business nepůjde, a proto se k nim přidal Miloš, pod jehož křídly je dnes celé technologické oddělení Skladonu. A to je trojice společníků - Patrik Babinec, Konstantin Margaretis a Miloš Halecký.

Když už ale kluci začali šlapat naplno do vývoje softwaru a nastavování business modelu zjistili, že původně zamýšlená skupina malých e-commerce podnikatelů nebude pro budoucnost Skladonu to jediné. Patrik totiž díky svým kontaktům narazil na český projekt, který měl velký úspěch na crowdfundingu. A jak se později ukázalo, jednalo se o ten nejúspěšnější. Slovo dalo slovo a na světě byl první klient s takřka 1500 zásilkami měsíčně. Všechno se muselo tedy urychlit a z plánování se ze dne na den stal opravdu fungující business.

Ve Skladonu pak brzy pochopili, že právě outsourcing logistiky, ten prostý nápad, se kterým tenkrát Patrik přišel, má světový potenciál. Začaly se objevovat různé další společnosti, dokonce v USA vznikla jedna, pod vedením mladého Čecha, která roste raketovým tempem a zároveň vznikla asi o rok dříve než Skladon samotný.

Dnes je Skladon firmou, která své kořeny zapustila v Moravskoslezském kraji, konkrétně v Ostravě, hlavně proto, že pro logistický business je to jedna ze dvou nejlepších lokalit v Česku a obslužnost celého světa je tudíž bezproblémová. Pro své klienty obsluhuje takřka 220 zemí po celém světě a to také díky skvělému partnerství s významnými světovými dopravci, kterými jsou např. UPS nebo GLS.

V současné chvíli je Skladon ve fázi růstu a v roce 2019 plánuje nové distribuční centrum, aby uspokojil stále rostoucí poptávku po službách outsourcingu logistiky. A mimo jiné i s podporou MSIC se kolektiv Skladonu rozrůstá o skvělé mentory, díky kterým rozvoj netrvá roky, ale týdny. Všechny benefity mentorství, které můžou začínající podnikatelé čerpat všude ve světě začínají být standardem i ČR.

Věříme, že Skladon bude zanedlouho velkým hráčem na evropském trhu a poté se dostane na světovou úroveň společností poskytujících outsourcing logistiky.

Náš tým

Nové nabídky od Skladon e-mailem

Novinky od Skladon

Kde nás můžete najít

Pohraniční 52/23
Ostrava

info@skladon.cz