STARTUPJOBS PŘÍBĚHY: „Těším se na pondělky,” pochvaluje si novou práci designér Viktor


Portál StartupJobs za loňský rok pomohl zprostředkovat nové zaměstnání 3500 lidem, od roku 2012 dokonce 10 500 lidem. V novém seriálu vám přinášíme příběhy těchto uchazečů.

Devětadvacetiletý Viktor Golias nedávno prostřednictvím StartupJobs našel práci jako Head of Design ve společnosti Samba.ai, sídlící v Praze.

Jak se vám v nové práci líbí a splnila vaše očekávání?

Momentálně to budou dva měsíce, co jsem nastoupil, a upřímně řečeno: těším se na pondělky. Na základě předchozích zkušeností s hledáním práce jsem byl v tomto výběru mnohem náročnější. Hledal jsem pracovní klima, v kterém uplatním svůj systematický přístup k práci, v týmu kompetentních seniorních expertů. Pohovor přímo s CEO mi pomohl zjistit, zda toto prostředí splňuje má kritéria. Můj odhad byl správný a momentálně si spolupráci s kolegy užívám.

Jak vám v hledání nové práce pomohl web StartupJobs a doporučil byste jej ostatním?

Ve startupovém prostředí se už pár let pohybuji. Tento trh je mi bližší v porovnání s korporátními nabídkami. Portál StartupJobs.cz pro mě představuje jediné místo na lokálním trhu, kde je možné najít seriózní nabídky už rozběhnutých známých firem. Další dva kolegové, s kterými se mi skvěle spolupracuje na implementaci mého designu, využili tuto platformu také.

Co pro vás bylo při hledání práce nejobtížnější?

Současný stav trhu vyžaduje specializaci a já se snažil mírně odbočit z oblasti, v níž mám víceleté zkušenosti. Konkrétně jde o přechod z marketingu do produktu. Výzvou bylo najít příležitost, která by mi tento přesun umožnila. Investoval jsem však mnoho času do výzkumu pravidel produktového designu a různých projektů. Rovněž se mi potvrdilo, že solidní základy digitálního designu jsou do velké míry přenositelné.

Co vaše nová pozice obnáší a jak se vám líbí pracovní prostředí?

Pracujeme na aplikaci, která do velké míry automatizuje multikanálový marketing. Já jsem přímo zodpovědný za redesign už funkční aplikace, jejíž prezentační vrstva zatím postrádala základy UX. Přišel jsem do stavu, kdy už bylo nevyhnutelné investovat čas do budování těchto základů a adresovat problémy při růstu produktu z pohledu uživatelské zkušenosti. V opačném případě může firma čelit bariérám vstupu na nové, profitabilnější trhy.

Pracovní kultura podporuje multidisciplinární přístup k problémům, což mi otevírá mnoho možností pro seberealizaci. To mě na tom baví nejvíc. Také konstruktivní feedback od kompetentních kolegů, který vnímám jako zásadní faktor přispívající k spokojenosti v pracovním prostředí. CEO je lídr, který má rád svou práci a lidi, s nimiž vytváří hodnotu pro naše koncové zákazníky. Odpozoroval jsem přenos tohoto přístupu na ostatní kolegy. Většina z nás, z produktového týmu, má ke koncovým zákazníkům přímý dosah. Jsem přesvědčen, že to buduje empatii potřebnou pro řešení problémů. A to je recept na zdravé pracovní prostředí. Zní to jako klišé, ale v praxi je opak často pravdou. Jsem si však vědom, že tato situace nemusí trvat věčně. Jak se říká „Use it or Lose it".

Autor: RED

StartupJobs loni pomohlo k zaměstnání více než 10.000 lidem. Podívejte se na celý report!