StartupJobs pomohlo k zaměstnání více než 10.000 lidem. Podívejte se na celý report!


Už 13 vteřin po silvestrovské půlnoci si v loňském roce některý z uživatelů u nás zobrazil pracovní nabídku. Celkem jich bylo od našeho vzniku 26 milionů, na které čekalo 16 tisíc vystavených nabídek od 2600 inzerujících startupů. Dohromady jsme pomohli za rok 2018 zprostředkovat nové zaměstnání 3500 lidem. Mrkněte, co vše jsme společně dokázali...


Od svého založení v roce 2012 jsme pomohli najít zaměstnání 10 500 lidem, z toho třetině jen za poslední rok. Nejvíce z nich se hlásilo na marketingové pozice.

Nejpříjemnější jsou samozřejmě reakce od vás samotných. Například zkušenost Markéty Hudákové nás pěkně zahřála na ploutvích. “Díky StartupJobs jsme přijali do týmu spoustu skvělých lidí. Pokud do svého startupu hledáte nadšeného žraloka, je tohle přesně to místo, kde máte obrovskou šanci ho ulovit. Kromě spousty relevantních zájemců si cením i parádního lidského přístupu celého jejich týmu,” Markéta Hudáková, HR manažerka z Ulovdomov.cz.

V roce 2018 na StartupJobs vložilo svoji první nabídku 416 startupů. Převážnou část z nich tvořily technologické startupy. Na konci roku 2017 jsme také sledovali nárůst počtu kryptoměnových startupů, a tento trend prostupoval celým rokem 2018. Během roku se také objevil narůstající počet technologických startupů zaměřených na cestování, logistiku a zdraví.

 

Stáhnout celý Startup report 2018 (.pdf)

Celkem za loňský rok přibylo 4047 nových pracovních nabídek. Tradičně nejvíce z nich bylo technického zaměření. Oproti předešlému roku ale narostl počet nabídek v oborech administrativa a obchod. S postupem času se také zvyšuje počet nabídek na pozice data analytik a data scientist.

Počet kandidátů rostl nejvíce u oborů Marketing a Management, což souvisí zejména s vyšším počtem nabídek z těchto oborů. Ukázalo se, že se jeden zájemce průměrně hlásí na 3,2 nabídky.

V uplynulém roce se také objevilo několik zcela nových pozic, a to z oblastí robotic systems, computer vision, ale také pozice moderátorů, youtuberů a bloggerů.

V roce 2019 očekáváme nárůst poptávky po šikovných lidech, kteří firmám pomohou s tvorbou jejich vlastního obsahu, a to zejména videí, jejichž popularita v poslední době velmi narůstá. Zároveň lze očekávat nárůst počtu pozic v oblasti Business Development / Sales. Stabilizované startupy hledají po úvodní fázi tvorby produktu nové příležitosti pro rozšíření svých produktů a služeb. V roce 2019 budeme také pravděpodobně sledovat další nárůst počtu startupů nabízejících služby v oblasti sdílené ekonomiky,” předpovídá náš hlavní žralok Filip.

 

Stáhnout celý Startup report 2018 (.pdf)