Terez z teseny: “Každý u nás má šanci ukázat, co v něm je“


Terez pracuje v teseně již 4 roky. Z pozice test koordinátora se za tu dobu vypracovala až na pozici test managera a má na starosti vlastní tým. Zajímá vás, jak se jí v teseně pracuje a koho aktuálně hledají do týmu? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v řádcích níže. 

 

Jak dlouho pracujete pro tesenu a co vás firma za tu dobu naučila?

Pro tesenu pracuji již od roku 2014. Za tu dobu jsem pracovala na nesčetně projektech pro rozmanitou klientelu a díky tomu jsem si vyzkoušela i různé role v rámci testingových týmů.
Začínala jsem jako „test koordinátor“ a mým úkolem bylo rozdělovat práci týmu testerů. Časem jsem se ale sama stala zodpovědnou za test management a později dokonce za tvorbu strategií a přístupů k testování. Každý projekt je něčím specifický a učení nikdy nekončí. V teseně je ale výhoda, že vždy, když se vyskytne nová situace, se kterou si já nebo některý z mých kolegů neví rady, máme se na koho obrátit.

 

Jaký byl podle Vás nejnáročnější projekt Vašeho týmu? Jak jste to nakonec zvládli?

Každý z projektů, na jehož testech jsem se měla možnost podílet, byl náročný. A každý v něčem úplně jiném. Ať už jsme se potýkali s nedostatkem času nebo zdrojů, s pozdními dodávkami či neochotou (pro naši práci klíčových) uživatelů, vždy se nám povedlo vymyslet řešení, které akceptovaly všechny strany.

 

Jaký je podle Vás největší úspěch firmy?

Postupem času se nám povedlo rozšířit si klientelu původně složenou především ze zákazníků z finančního sektoru, ve kterém jsme měli největší zkušenosti, o nejrůznější odvětví jako automotive a jiné technické a průmyslové oblasti. Také se nám dlouhodobě daří navazovat kontakt s nadšenci do testingu, spolupracovat s nimi, ať už přímo na našich projektech nebo na školeních či jiných akcích, které pro svět testingu pořádáme.

 

Co Váš tým inspiruje? Existuje něco, čeho byste chtěli dosáhnout v následujících třech letech?

Každého inspiruje a formuje něco jiného. Jsem ráda, že i při rapidním růstu teseny za posledních pár let, máme tuto skutečnost stále na paměti a snažíme se nacházet motivaci a inspiraci individuálně pro mě i každého z mých kolegů.

 

Koho aktuálně hledáte do týmu? Jaké by měl mít znalosti, ale i osobnostní charakteristiky?

Zkušenosti a znalosti jsou v dnešním světě k nezaplacení. tesena se však snaží dát příležitost i lidem, kteří ve světě IT pracují krátce, nebo do něj chtějí teprve proniknout. Pro práci v testingu jsou podle mě nejdůležitější vlastnosti pečlivost, ochota učit se něčemu novému, zvídavost a odolnost. Metodologie dokážeme naučit a praxi u nás získáte také. Pokud jste člověk, který rád přichází na to, jak by aplikace měly fungovat, a chcete se podílet na tom, aby tak i opravdu fungovaly, budete mít u nás dveře otevřené.

 

Proč bych měl/a chtít pracovat v teseně? 

Bezva kolektiv, zajímavá práce a individuální přístup. Každý má u nás šanci ukázat, co v něm je.

 

Jak vypadá Váš pracovní den? Máte po práci i čas na nějaké koníčky?

Koníčků mám spoustu. Patří k nim jak sport, tak cestování nebo třeba četba, posezení s přáteli a spousta dalších aktivit. Jeden z benefitů je například také karta Multisport, díky které bych mohla chodit cvičit klidně i denně (ale zase tak velký sportovec rozhodně nejsem). S kolegy také pořádáme spoustu týmových mimopracovních aktivit – např. společné beach volejbalové zápasy a tréninky, pravidelný badminton nebo občas grilovačky u někoho na zahradě.
Pracovní dny jsou přizpůsobené jak zákazníkovi, tak i potřebám aktuálního projektu. To jak vypadá můj pracovní den tedy závisí hlavně na fázi a obtížnosti mého projektu. Například před releasem aplikace do produkce je vždy práce nejvíc, a tak jsou i dny, kdy prostě musím v práci zůstat déle, než jsem plánovala. Ale ze zkušenosti vím, že se vždy dá najít kompromis nebo ochotný kolega, který pomůže.

 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?

Pokud váháš, zda je testování pro tebe, přijď si to k nám vyzkoušet. Už na pohovoru zjistíš, zda by tě to u nás bavilo smiley