Při snaze o početí objevila díru na trhu. Startup Natalist doručuje balíčky s těhotenskými testy a další pomůcky

Při snaze o početí objevila díru na trhu. Startup Natalist doručuje balíčky s těhotenskými testy a další pomůcky

9. říj 2019 Václav Lang 3 min

Početí může být věda a Halle Tecco, světová hvězda v oblasti digitálního zdravotnictví, se mu rozhodla jít naproti. Při vlastních snahách o potomka si uvědomila, jak je pro ní nepříjemné neustálé docházení do lékárny pro nevzhledné pomůcky, a tak stvořila Natalist - startup, který ženám posílá až ke dveřím balíčky s potřebnými vitamíny či těhotenskými testy. Před pár dny na svůj produkt vybrala pět milionů dolarů (117 milionů korun) a vypadá to, že objevila díru na trhu.

Halle Tecco, absolventka Harvard Business School a pomocná profesorka na Columbia Business School je ve světě digitálního zdravotnictví pojmem. Ještě při studiích na univerzitě založila a do května 2016 vedla fond Rock Health, který se zaměřuje na podporu startupů, jež operují v digitálním zdravotnictví a zdravotnických technologiích.

Se svým manželem před pár lety investovali do Bitcoinu a vydělali 250 tisíc dolarů, které věnovali na výzkum léčby rakoviny. Vedle toho dělá poradkyni na Harvard Medical School v oddělení biomedicíny a v Bostonské dětské nemocnici.

Halle Tecco

Když se před pár lety sama snažila otěhotnět, zrodil se jí v hlavě nápad na nový podnikatelský projekt. Nevyhovovalo jí, že všechny žádané potřeby byly různě rozeseté po různých obchodech, nikde nikdo, kdo by poradil, které jsou ty dobré a které nikoliv, navíc těhotenské produkty byly prý příliš neohrabané pro její koupelnové skříňky a vypadaly neosobně.

A tak založila společnost Natalist. Její náplní je dovážka balíčků s potřebami pro ženy, které se snaží otěhotnět. Přičemž si zakládá na tom, že její tým tvoří lékařky a vědkyně, a tudíž nedodávají žádné šarlatánské nádobíčko, ale medicínsky ověřené prostředky (na stránkách Natalist je dokonce sekce, kde se vysvětluje, proč nikdy nebudou prodávat třeba krystaly podporující plodnost, plodnostní čaje nebo prostředky pročišťující od antikoncepce).

„Dlouho zanedbávaný trh"

V jejich „Get Pregnant” boxu, který stojí buď 90 dolarů při jednorázovém nákupu, nebo 75 dolarů měsíčně, se nacházejí prenatální vitamíny, ovulační testy, těhotenské testy a 64stránkový průvodce sepsaný doktory a vědci. V případě měsíčního odběru se obsah boxu mění v závislosti na fázi těhotenství.

„Snaha otěhotnět může být matoucí, frustrující a vůbec ne tak romantická, jak si představujeme. V Natalist to chápeme. A chceme vám při této cestě pomoci,“ zní slogan hlavní lékařské poradkyně Natalistu, doktorky Naz Homaifar. Kredit společnosti navíc u žen zvyšuje fakt, že většinu týmu tvoří ženy, z nichž ty, kterých se to týká, se veřejně svěřují s vlastními příběhy spletitých cest k těhotenství. Včetně zakladatelky.

Nápad se ujal. Před pár dny vybrala společnost pět milionů dolarů od fondů, včetně i zmíněného Rock Health, a andělských investorů. Web Business Insider dokonce napsal, že Tecco tímto svým novým projektem ukázala, jak se „rozehřívá dlouho zanedbávaný trh”, přičemž donáška zdravotnických potřeb do domu je podle nich žhavým byznysovým trendem posledních doby, kdy do této sekce investoři nalili přes 660 milionů dolarů.

Get pregnant sada

Také Forbes při zmínce o Natalist ukazuje na vzrůstající zájem o ženské zdraví, kde se prý obchody v letech 2014 až 2018 více než zdvojnásobily.

Natalist přitom zdaleka není jediný startup, který se zaměřuje na oblast těhotenství nebo plodnosti. Modern Fertility vybrali jen přes léto 15 milionů dolarů, MedAnswers získali pět milionů dolarů na rozjezd jejich FertilityAnswers. Dále se daří Fridababy, který se zaměřuje na prodej poporodních produktů čerstvým matkám, MyMilk labs nedávno představilo Mylee, což je malý senzor, který dokáže v prostřední domova analyzovat mateřské mléko.

Velká výhoda Natalist spočívá právě v tom, že jej z většiny tvoří skutečné matky, které si prošly strastmi spojenými se snahou o početí, a tudíž u klientek vzbuzují větší důvěru než miliardové farmakofirmy. Jak uvádí web Fast Company, „zatímco Natalist nepřináší na trh nové produkty k početí, redesignoval ty stávající do moderního ženského vzhledu.”. A dodává komentář Halle Tecco: „Pokud se podíváte na těhotenské a ovulační testy, které jsou dnes k dostání, nevypadají, jako že se hodí na noční stolek nebo do koupelny vedle produktů péče o krásu.”

A co bude dalším tahákem této společnosti z Charlestonu v Jižní Karolíně? Podle všeho půjde o produkty podporující tentokrát mužskou plodnost.

Foto: Newsroom/Natalist

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Aplikace
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články