Pozvánka na soutěž Nejlepší Startup 2017

Pozvánka na soutěž Nejlepší Startup 2017

10. říj 2017 Redakce 3 min

Chtěli byste pro svůj startup získat více pozornosti nebo dokonce investici? Právě pro Vás je tu druhý ročník soutěže Nejlepší Startup! Jaké jsou podmínky pro přihlášení a co vše můžete účastí v soutěži získat? Vyzpovídali jsme pro vás Kristínu Dobešovou, organizátorku akce.

 

Proč soutěž Nejlepší Startup vznikla a co je jejím cílem?

Cílem soutěže je pomáhat mladým českým firmám zviditelnit se a nasbírat cenné kontakty. Díky bohaté medializaci mají startupy zaručenou pozornost odborné i široké veřejnosti. Nejlepší startup je jako samostatná kategorie součástí tradičních podnikatelských klání Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku a vychází z jejich ústřední myšlenky. Tou je podpora malých a středních českých firem a podnikatelů. Nezáleží na velikosti společnosti, ale na míře inovativnosti a zajímavých nápadech.

 

Kolikátý ročník soutěže má letos proběhnout?

Letos organizujeme druhý ročník soutěže Nejlepší startup. Samotná Firma roku a Živnostník roku oslavují již 12. výročí.

 

Jak se měří nejlepší startup?

V naší soutěži se soustřeďujeme na startupy, které se vyznačují vysokou mírou inovativnosti, mají kladný výsledek po finanční stránce, ale přihlížíme také k samotnému podnikatelskému nápadu a příběhu zakladatelů. Ze všech přihlášených vybereme 10 nejlepších, které pak posuzuje odborná porota složená ze zajímavých jmen z korporací a předních investorů.

 

Proč by se měly startupy do soutěže hlásit? Co mohou získat?

Vítězný Startup získá finanční cenu od hlavního partnera České spořitelny, dále pak možnost účasti v akceleračním programu akcelerátoru StartupYard a další dárky od partnerů a podporovatelů. Zajímavou příležitostí je však už i samotná osobní prezentace startupů před finálovou porotou. Mají skvělou příležitost zaujmout potenciální investory a následně s nimi navázat spolupráci. V neposlední řade se vítězný startup bude těšit hojné medializaci. Vyhlášení výsledků v prosinci na Žofíně totiž probíhá v přímém přenosu ČT24 a o akci je velký zájem i v dalších médiích. 

 

Může startup na účasti získat, i když přímo nevyhraje?

Rozhodně ano. Jak jsem zmínila, účast před porotou je zajímavou možností, jak dát o firmě vědět těm, kteří rozhodují o investicích do startupů – tedy investorům a vysoce postaveným zástupcům technologických korporací.

 

Povězte nám něco o loňském vítězi. Proč právě Neuron soundware vyšel z klání vítězně. Máte zprávy o tom, jak jej výhra v soutěži ovlivnila?

Neuron soundware je startupem, který splňuje vše, co má inovativní moderní společnost splňovat. Lidé kolem Pavla Konečného vyvíjejí technologii umělé inteligence, která se učí rozpoznávat zvuky a jejich prostřednictvím odhalovat závady na různých zařízeních a strojích. O tom, že porota vybrala dobře, svědčí také úspěch Neuronu v dalších soutěžích. Firma nedávno získala investici 16 milionů korun od J&T Ventures na vylepšení současné technologie a rozšírení do leteckého, železničního a automobilového průmyslu.

 

Do kdy je možné se přihlásit?

Přihlásit se je možné do konce října. Registrace probíhají na webu https://www.firmaroku.cz/startuproku. Tam zájemci najdou také pravidla a další informace o soutěži. Top 10 startupů pak pozveme před finálovou porotu, která se bude konat 15.11. v Praze.

 

Kdy se dozvíme, kdo je nejlepším startupem roku 2017?

Výsledky budou vyhlášeny 6.12. v Praze na Žofíně.

 

Řekněme, že náš článek čte zakladatel startupu s ambiciózním nápadem, co byste mu vzkázali? 

Ať neváhá a pustí se realizace svých plánů a snů. účast v naší soutěži je výborný způsob, jak nasbírat zkušenosti, zpětnou vazbu od zkušených profesionálů, otestovat smysluplnost a životaschopnost zamýšleného byznysu a zviditelnit se.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články