Přijďte se setkat se startupy offline na Rohlik.cz Startup Festival 2018


Desítky vystavujících startupů, tisíce účastníků a nespočet zážitků a nových zkušeností. To je Rohlik.cz Startup Festival. Pokud máte 26.9.2018 ve svém diáři aspoň chvilku volnou, neváhejte a zastavte se na již třetím ročníku této bezvadné akce, která se bude konat opět v prostorech VŠE. O festivalu jsme si popovídali s Noemou Hipkou, PR & Marketing Managerkou xPORT Business Accelerator VŠE, která je pořadatelkou. Těšíme se na setkání!

 

Vysvětlíte nám ve zkratce, pro koho tu Rohlik.cz Startup Festival je a co je jeho cílem?

Hlavní myšlenkou Rohlik.cz Startup Festivalu je propojit a rozšířit startupovou komunitu offline, v jeden den, na jednom místě a se vstupem ZDARMA pro všechny. Cílem Rohlik.cz Startup Festivalu je také představit novinky na trhu a aktuální témata startupového světa. Návštěvníci si mohou rozšířit své obzory na přednáškách, workshopech i panelových diskuzích a chybět nebudou ani one2one konzultace, kde mohou probrat své nápady či problémy se špičkami z praxe. Také chceme lidem ukázat, jaké skvělé inovativní firmy v Česku máme. Rohlik.cz Startup Festival tady ale není jenom pro startupy, jejich partnery a investory, ale také pro jejich zákazníky a zájemce o práci. Rohlik.cz Startup Festival lidem říká, aby se nebáli pracovat ve startupech, které jsou alternativou k běžnému zaměstnání.

 

Proč by se ho měly startupy zúčastnit? Máte nějaká kritéria pro to, kdo může na festivalu vystavovat?

Rohlik.cz Startup Festival je pro firmy skvělou příležitostí, jak se svým zákazníkům ukázat offline. Startupy mohou získat přízeň zákazníků, představit jim svůj tým osobně a také do něj najít nové, stejně zanícené kolegy, a to vše ve festivalové atmosféře. Kromě toho startupisti na festivalu potkají skutečné kapacity z řad mentorů a zkušených podnikatelů, od kterých si mohou nechat poradit a dostat cenný feedback, ale i získat nové partnery a možná také investora.

Na festivalu mohou vystavovat jak nové menší startupy, tak větší a zavedené. Chceme udržet různorodé spektrum, aby si každý návštěvník mohl vybrat, co ho zajímá. Také lze říci, že díky velkému zájmu si můžeme vybírat, jaké startupy se festivalu zúčastní. To znamená, že výsledný výběr bude opravdu kvalitní a zajímavý.

 

Kolikátý ročník se letos chystá? Jaké máte feedbacky na ty předchozí?

xPORT letos organizuje již 3. ročník Startup Festivalu. Tento event je speciální právě tím, že se jedná o největší otevřenou startupovou akci svého druhu v Praze. Loni se na festivalu potkalo více než 2000 lidí se zájmem o podnikání a prezentovalo se  33 vystavujících. Naše dojmy a skvělý feedback od návštěvníků, startupů a podporovatelů nás motivují pokračovat v organizování festivalu, včetně jeho bohatého doprovodného programu, a rok od roku se zlepšovat.

 

Čekají na nás nějaké novinky oproti předchozím letům?

Doposud Startup Festival ke svým návštěvníkům promlouval hesly jako Nebojte se pracovat ve startupu nebo Poznejte českou startupovou scénu offline v jeden den na jednom místě. Novinkou určitě je, že letošní ročník Rohlik.cz Startup Festivalu bude mít B2B ráz. Business to business segment pronikne jak do tématu jedné z panelových diskuzí, tak do témat workshopů a one2one konzultací. Je to proto, že i samotný xPORT, který event organizuje, se momentálně připravuje na úzkou orientaci právě na B2B startupy. 

 

Na jaký doprovodný program se můžeme těšit?

Stejně jako v loňském roce budou probíhat doprovodné workshopy, přednášky, panelové diskuze a one to one konzultace se zástupci společností, které mají startupům co nabídnout. Bude to například zástupce společnosti Ernst and Young, Inventi nebo advokátka Lucie Brejšková. Stejně jako v loňském roce bude partnerem iniciativa Grow with Google, která dlouhodobě nabízí bezplatné nástroje a školení digitálních a podnikatelských dovedností. Letošní novinkou je spuštění české platformy Startup with Google. Přímo na festivalu se můžete těšit na přednášku, kde studenti odhalí svůj talent a mentoringový program Launchpad pro startupy v pokročilejším stádiu vývoje. Dalším partnerem je již tradičně Česká spořitelna, která bude mít workshop na téma Lean Canvas, což je metodika, která má začínajícího podnikatele přinutit se zamyslet nad svým nápadem ze všech stran. Také vám můžeme prozradit, že se můžete těšit na Tomáše Čupra, který se zúčastní panelové diskuze na téma “Nebojte se pracovat ve startupu” a také bude mít vlastní přednášku s názvem “Jak ze startupu vykopat velkou a ziskovou firmu. Chyby a poučení ze Slevomatu a Rohlíku”. Máte se tedy nač těšit.

 

Za Rohlik.cz Startup Festivalem stojí tým xPORTu, co je to vlastně za organizaci?

xPORT VŠE Business Accelerátor je podnikatelský akcelerátor Vysoké školy ekonomické v Praze. xPORT za tři a tři čtvrtě roku fungování podpořil a vychoval desítky úspěšných startupů a vybudoval si stabilní místo v dynamickém startupovém světě. V xPORTu tu jsme pro studenty, absolventy, startupisty i korporace. Startupům nabízíme inkubační program, který se od října bude úzce profilovat na B2B startupy. Týmům nabízíme pevné místo v xportí komunitě startupistů, kteří řeší stejné problémy a výzvy. Přidáváme detailní a kvalitní konzultace a mentoring zaměřený na to, jak jejich business co nejrychleji posunout dál.

Jsme právem hrdí na každý z našich týmů, který se se svým startupem dokázal prosadit. Obzvlášť například na SENS Foods, který po proteinových tyčinkách vyrábí také chleba z cvrččí mouky. Začátkem roku zahájili stavbu vlastní cvrččí farmy v Thajsku a jejich výrobky se již prodávají i v celonárodním obchodním řetězci. Mezi další úspěšné startupy bychom zařadili HUGPORT, který přináší efektivní řešení pro správu a řízení obsahu na profesionálních displejích, či LS Interactive, se kterým se potkáte také na  Rohlik.cz Startup Festivalu a specializuje se na využití video-chatové technologie prodeje LiveShop.

 

A důležitá otázka závěrem - kdy a kde se Rohlik.cz Startup Festival koná? Je potřeba si předem koupit lístek?

Rohlik.cz Startup Festival se uskuteční již 26. září v Atriu Rajské budovy na Vysoké škole ekonomické v Praze se vstupem ZDARMA pro všechny. Festival bude probíhat v čase od 9:00 zhruba do 17:00 hod. Všechny informace najdete na facebookové události nebo webových stránkách festivalu