Matyáš z Pixelmate: “Nejvíce nás baví řešení složitých úkolů“


Matyáš Mandík je jedním ze zakladatelů agentury Pixelmate, která pomáhá mimo jiné i ostatním startupům budovat stránky a aplikace na míru. To, jak jsou jejich projekty úspěšné, dokládá i fakt, že firma roste rychleji, než kdokoliv očekával. Zajímá vás, na jakých konkrétních projektech aktutálně pracují? Nebo jaký rozdíl vidí mezi prací v korporátu a startupu? Odpovědi na tyto, ale i další otázky, najdete v řádcích níže. 

 

Matyáši, jak dlouho pracujete v Pixelmate a za co jste zodpovědný?

V naší firmě pracuji od začátku, je to zhruba 6 let, co jsme Pixelmate společně s Tomášem Novotným založili. Aktuálně jsem ředitel firmy a jsem zodpovědný za chod firmy, za spokojené zaměstnance a zákazníky.

 

Čemu se Pixelmate věnuje? Kdo jsou vaši zákazníci?

Věnujeme se primárně vytváření softwaru na míru, specializujeme se na webové a mobilní aplikace a prémiové webové stránky. Zajímavá je práce pro start upy, projekty na klíč, kde pracujeme od návrhu projektu a designu přes programování až po testování a dlouhodobý provoz.

 

Co vás na vaší práci baví?

Baví nás, když pracujeme na těžkém úkolu a po jeho dokončení se můžeme srovnávat s velkými firmami. Důležité je ale pro nás to, že se zákazníkům naše práce líbí a projekty jsou úspěšné. Mám rád, že všichni pracujeme společně a všechny nás ta práce baví.

 

Pixelmate má za sebou řadu úspěšných projektů. Na který jste osobně nejvíce pyšný? A proč?

V poslední době jsme spustili dvě aplikace pro Českou Televizi, obě dvě jsou nové a povedly se nad očekávání. Tyto aplikace běžely už předtím ale až po naší práci, kdy jsme je vylepšili, mají mnohem větší úspěch. Na to jsem pyšný :).

Další z našich úspěšných projektů je pro našeho švýcarského klienta, kde od nuly pracujeme na kompletní podobě tamější značky, která se nám moc líbí a vy budete mít brzy možnost jí také poznat.

 

Všichni za sebou máme i projekty, které se nepovedly. Podělíte se s námi o nějaký Váš “fuckup”? Jak jste se z něj poučil?

Aktuálně se nám jeden takový “fuckup” děje, odstartovali jsme expanzi do zahraničí a daří se nám víc, než jsme očekávali. Proto nabízíme více pracovních pozic. Trošku jsme ale nedomysleli to, že se všichni nevejdeme do stávající kanceláře :). Proto zrovna řešíme nové prostory, kde bude více místa. Držte nám palce.

 

V Pixelmate pracujete v malé partě. Čeho si na vašich parťácích vážíte? A proč je podle vás práce v menším týmu lepší?

Na našich parťácích si vážíme především toho, že společně vytváříme příběhy. Máme zde lidi, kteří jsou s námi od začátku a je super, jak s námi rostou a jejich práce je vidět.
Jsem na naše lidi hrdý, to díky nim je firma úspěšná. Tímto jim chci moc poděkovat za skvělou spolupráci.

Podle mě, je to lepší v tom, že nejsme korporát ale naopak se snažíme vytvořit friendly firmu. Lidé, se kterými pracujeme se navzájem znají a jsou schopni se spolu bavit i mimo práci, což u korporátu je mnohdy opačně. Těžko se to ale vysvětluje, musí se to zažít. Potom i s našimi klienty je ten přístup mnohem příjemnější a na jiné úrovni, když máte spokojené lidi ve firmě.

 

Otázka na závěr: Vzkázal byste něco našim čtenářům, kteří váhají nad opuštěním židle v korporátu? :)

Za dveřmi korporátu začíná ten opravdový, pracovní život :D :D :D .