Martin z Notre Game: “Je pro mě důležité, že můžu být pyšný na náš produkt“


Cesta Martina Seyčka vedla přes korporace až do startupu Notre Game, kde zastává pozici Marketingového a obchodního ředitele. Jaké největší výhody teď pociťuje Martin ve srovnání s velkou firmou? A už jste zkusili jejich hru Scratch Wars, se kterou míří do celého světa? O práci v herním studiu Notre Game se dočtete v následujících řádcích.

 

V Notre Game se staráte o obchod, a to jak tuzemský, tak i zahraniční. Co taková práce obnáší? Liší se čeští zákazníci od těch zahraničních?

Mojí rolí je zajistit, že Scratch Wars jsou na všech našich cca 1 000 prodejních místech v Čechách a na Slovensku dostupné, viditelné a prodavači naši hru doporučují. Kromě obchodu mám na starost ještě marketing, kde musíme být velmi kreativní a neustále s našimi hráči komunikovat a bavit je. Děti jsou hodně přelétavé  a my stále pracujeme na tom, abychom nalákali nové hráče a motivovali ty stávající hrát ještě více. Neustále tedy vytváříme zábavný obsah na sociálních sítích, připravujeme soutěže, organizujeme akce a podporujeme hráče naším shopem odměn. 

V zahraničí moje práce obnáší najít dostatečně silné distribuční partnery, kteří nám zajistí podobnou prodejní síť jako jsme si sami budovali v Čechách a na Slovensku. Naší prioritou je aktuálně vstup na německý a rakouský trh, plánujeme i Francii a Polsko. Na těchto velkých trzích bychom si chtěli vydělat kapitál potřebný na vstup do USA.

A jací jsou jednotliví zákazníci? Věříme, že děti jsou na většině trhů stejné. Scratch Wars jsme stavěli od začátku jako globální produkt. B2B zákazníci se napříč trhy liší - velmi mě překvapilo, že například fungování a specifika trafik v jednotlivých evropských zemích jsou značně odlišná. Zároveň jsem si připomněl poučky z VŠE kurzu Mezinárodní obchodní jednání a protokol - například v komunikaci s Němci a Francouzi určitě rozdíly jsou :)


Co máte na vaší práci rád?

Po cca 12 letech práce ve velkých firmách v Notre Game oceňuji několik věcí. Zaprvé, rychlost rozhodování a zavádění jakýchkoli změn. To v praxi znamená, že od svého stolu zavolám na šéfa a mám návrh schválený - nemusím si připravovat prezentace a chodit na prioritizační komise. Zadruhé, svobodu ve způsobu řešení úkolů. Věci tu řešíme podle selského rozumu a ne podle předepsaných procesů. Zatřetí, obrovskou energii a zápal našeho týmu pro úspěch firmy.

 

Máte za sebou plno zkušeností. Proč jste poté zvolil práci v Notre Game?

Mimojiné jsem potřeboval změnu oproti práci ve velké firmě. Práce v korporaci má celou řadu výhod, nicméně zvláště na manažerských funkcích věnujete hodně času prosazování priorit svého oddělení, tedy vlastně politice a sladění s ostatním částmi firmy. Firma Notre Game mě nadchla svým produktem, úspěchem na českém a slovenském trhu a z toho vyplývající podporou silnými investory. Nejvíce mě ale láká zahraniční expanze a globální ambice Notre Game. Fascinuje mě také obrovský růst naší firmy - vždyť jen tento rok plánujeme navýšit tržby o více než 300 % a na rozdíl od jiných start-upů budeme generovat i velmi slušný zisk.

 

Čeho si na práci v Notre game nejvíce vážíte?

Hlavně toho, že práce v Notre Game mě hodně baví. Dále je pro mě důležité, že můžu být pyšný na produkt, který vyrábíme a prodáváme. Scratch Wars je opravdu velmi unikátní hra, která má velkou šanci uspět na globálním trhu. Děti naši hru milují, ať už ji hrají fyzicky s kartičkami nebo v mobilní aplikaci. Navíc náš plán nekončí u kartiček a aplikace. Plánujeme kolem Scratch Wars postavit celý svět - komiks, deskové hry, figurky, možná do budoucna i film.

Dále oceňuji flexibilitu, která mi dovoluje skloubit práci s rodinou. Také je pro mě důležité, že dělám s šikovnými lidmi v našem týmu, kteří pro Scratch Wars dýchají.

 

Čemu se věnujete ve svém volném čase?

Většinu volného času věnuji své rodině. Setkáváme se s kamarády, jezdíme na výlety. Když jsem sám, tak si jdu zaběhat nebo čtu časopisy a weby o businessu a start-upech. A když jsem hodně unavený, tak úplně vypnu a sleduji seriály na Netflixu.

 

Poslední otázka. Co byste vzkázal čtenářům, kteří váhají nad prací v Notre Game?

Určitě do toho jděte. Práce by neměla být jenom o práci, ale měla by bavit. Nejlepší je, když při tom kolem sebe máte skvělou partu lidí, kteří sdílejí vaše nadšení a věří v to, co dělají. Řada z mých kolegů se vývoje samotné hry přímo účastnila a má na autorství velký podíl. Díky tomu tak můžu pracovat se skupinou lidí, kterým na projektu opravdu záleží, a to se velmi odráží na kvalitě produktu. Prostředí v Notre Game je hodně kreativní a inspirativní a každý den srší úžasnými novými nápady. Pokud se vám líbí Scratch Wars a chcete dělat radost dětem po celém světě, tak jste u nás na správném místě. Napište mi na martin.seycek@notre-game.com a stavte se u nás v Karlíně na kafe, i kdybychom zrovna neměli otevřenou pozici, co by vás lákala. Jsme hodně flexibilní a rosteme raketovým tempem, takže pro šikovné nadšence vždycky něco najdeme.