MakeITtoday učí děti programovat. V kolika letech je ideální s technologiemi začít?

MakeITtoday učí děti programovat. V kolika letech je ideální s technologiemi začít?

27. čvn 2019 Redakce 2 min

Děti by měly vstupovat do světa technologií připravené, zdůrazňuje Martina Bláhová ze společnosti makeITtoday, která si klade za cíl připravovat děti na život v 21. století. Otevírá jim dveře do světa programování interaktivní a zábavnou formou. Kdy je ale ten nejvhodnější čas začít své ratolesti seznamovat s digitálním světem?


„Tak jako rodiče řeší s dětmi zásady jakékoli bezpečnosti, je dobré myslet i na to, jak se bezpečně pohybovat ve světě internetu a technologií,” uvedla pro Newsroom StartupJobs Martina Bláhová, která působí jako COO v makeITtoday.

Zastává však názor, že by se děti neměly s technologiemi začít seznamovat příliš brzy - s ohledem na jejich vývoj. „Myslím si, že dítě v osmi letech začíná být připravené se s technologiemi tvůrčím způsobem seznamovat, ale ještě není schopné zcela odolat všem lákadlům, které ten svět nabízí. Asistence a přehled rodičů je základ,” zhodnotila.


Martina Bláhová (foto: makeITtoday)

Společnost MakeITtoday pomáhá dětem usnadnit cestu do světa technologií a počítačů. Pořádají pro ně semestrální kurzy - například programování v jazyku Scratch, kurz grafiky, fotografie a filmu nebo kurz zaměřený na tvorbu webů, mobilních aplikací či her.

„Od roku 2017 prošlo našimi pravidelnými kurzy víc než 500 absolventů,” vypočítává Martina a poznamenává, že firma vznikla jako klasický malý startup, ale se zvyšujícím se zájmem roste. „Zájem je velký, protože rodiče chtějí řešit budoucnost svých dětí a vnímají, že klasické systémové vzdělávání není v tomhle ohledu dostatečně pružné,” uvedla.

Mladší děti postrčí rodiče, starší jejich vlastní zájem


Zatímco u mladších dětí (8-12 let) jde často spíše o iniciativu uvědomělých rodičů, u starších (12 - 15 let) už se víc projevuje jejich vlastní zájem o technologie.

„Naším cílem je připravit děti na budoucnost bez ohledu na to, jaký obor si do budoucna zvolí. Neznamená to, že všichni budou programátoři, ale chceme, aby technologie používaly tvůrčím způsobem a nejenom pasivně uživatelsky,” vypráví Martina.

„Někdy se na začátku kurzu zejména u menších dětí ukáže, že jsou na programování ještě malé, ale to je normální, z toho se nehroutí ani jedna strana,” popisuje. Úspěšné absolventy naopak čeká na konci kurzu diplom a mohou pokračovat do další úrovně. „Nejlepší zpětná vazba pro nás je, že většina dětí po absolvování kurzu pokračuje v navazujících kurzech,” uvádí.

Společnost nabízí také kurzy jako benefit pro děti zaměstnanců firem, možná je také výuka v angličtině. V letošním roce se budou poprvé po dobu letních prázdnin konat v prostorách Pražské tržnice také příměstské tábory.

Autor: VAL

Foto: makeITtoday

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články