DevFest 2018 již na konci října!


Máte již na 26.10. a 27.10. něco naplánováno? Ne? Tak neváhejte a zarezervujte si tento termín pro DevFest, jehož organizátoři si, jako každý rok, přichystali řadu novinek. Jaké? A máte tam vůbec chodit, pokud nejste programátor? Na tyto a další otázky nám odpověděla Katka Pejšková. 

 

Katko, prozradíš nám, kolikátý ročník DevFestu letos chystáte? Jak se vydařil ten loňský?

DevFest organizujeme už od roku 2012. S těmi počty je to trochu složitější, protože třeba v roce 2013 se v naší kotlině konaly DevFesty rovnou dva - v Praze a Pardubicích. :)

Každý rok je DevFest zcela unikátní - pozice hlavního organizátora je putovní a i garanti jednotlivých součástí festivalu se trochu obměňují. Loni se DevFest pod taktovkou Davida Vávry po dvou letech znovu vrátil do Prahy. A návrat to byl epický. Nesl se v duchu retro her a účastníci v rámci hry zachraňovali svět před šíleným počítačem. Pár failů se samozřejmě našlo, ale účastníci byli z největší části spokojeni a letos máme skvělou možnost na chybách zapracovat :)

 

DevFest pořádá GUG.cz, co je to za organizaci? Pořádáte i jiné akce?

GUG.cz je zkrátka komunita nadšenců do technologií. Skládá se tze čtyř “podčástí”, takže si každý najde to své:
GDG - vývojáři
GEG - učitelé
GXG - uživatelé
GBG - podnikatelé

Pořádáme pro veřejnost různé vzdělávací a zážitkové akce - kromě DevFestu třeba Coding Doja, workshopy, GEGFest, Coding Laby i procházky po městě s foťákem nebo posezení u pivka. Baví nás především Google aplikace, platformy a různé hračky, ale semtam se nebráníme ani jiným věcem - třeba zorganizovat sledování živého streamu z představování novinek Apple. Všechny aktuální akce a města, kde působíme, je možné zkouknout na www.gug.cz.

 

Kdo by na DevFestu neměl chybět? Je to akce jen pro programátory?

Na DevFestu by rozhodně neměli chybět všichni ti, které baví technologie :) Akce rozhodně není jen pro programátory - je sice techničtějšího rázu, ale nechybí ani soft skills témata nebo přednášky a workshopy pro začátečníky. Letos navíc připravujeme speciální ženský track a chceme udělat DevFest dostupnější maminkám s dětmi. Vše je ale zatím v přípravě, účastníky budeme včas informovat :)

 

V minulém roce na DevFestu vystoupil např. Kasper Lund z Googlu, máte i pro letošní rok domluvené zajímavé hosty?

Rozhodně ano! Na naši výzvu se přihlásila více než stovka řečníků, takže aktuálně provádíme finální potvrzení, řešíme dopravu a dáváme dohromady program. Zatím sice nemůžeme ani naznačovat ;) ale účastníci se jako každý rok mohou těšit na zvučná jména z Google a spoustu zajímavých řečníků ze zahraničí. A jak už jsem zmiňovala, letos budeme mít taky speciální ženský track, takže o inspirativní ženy taky nebude nouze :)
Program a seznam řečníků zveřejníme brzy na našem webu a taky sociálních sítích DevFest CZ.

 

Máte pro účastníky připravený i nějaký doprovodný program?

Jako každý rok bude kromě přednášek a workshopů účastníkům k dispozici zóna se stánky našich partnerů, kam je zavede také celoDevFestová hra. Loni jsme společnými silami zastavili bláznivou umělou inteligenci Ámose. Letos se přesuneme hluboko do minulosti - do dob králů, rytířů, princezen a taky chudých rolníků. Že to nejde dohromady s nejnovějšími technologickými trendy? My si myslíme, že ano! Tenhle mix daleké budoucnosti a hluboké minulosti bude rozhodně stát za to :).

 

A teď ty nejdůležitější otázky - kdy a kde se akce koná a jak si mohu koupit lístky? :)

Celé to vypukne v pátek 26. 10. dnem nabitým workshopy u našich partnerů. Sobota 27. 10. se pak uskuteční v Pragovce a bude věnována přednáškám, doprovodnému programu a samozřejmě afterparty ;). Lístky jsou k dispozici na www.devfest.cz a v prodeji  je hned několik kategorií. Kromě obyčejného lístku Individual nabízíme o něco levnější Student pro školou povinné. Naopak dražší jsou Company funded lístky, které se dají nakoupit na fakturu a jejichž koupí si účastníci zajistí logo své firmy na badgích. Novinkou je pak vstupenka Community Support. Zakoupením tohoto typu lístku účastníci nejen podpoří činnost neziskového festivalu, ale taky pro sebe získají pár zajímavých výhod, jejichž zveřejnění připravujeme.