Buďte šťastní v práci! Zúčastněte se konference Happiness at Work 2018.


Jak být šťastný v práci? Doražte na konferenci Happiness at Work! Zahájení proběhne již 14. listopadu na CEO workshopu, kde máte možnost setkat se s inspirativními osobnostmi. Jaký program je pro vás připraven? A proč se akce rozhodně zúčastnit? Pokračujte ve čtení rozhovoru s Michalem Šrajerem, Co-Founderem Happiness at Work.

 

O čem je konference Happiness at Work? Co vás vedlo k uspořádání konference? A proč je podle vás důležité být v práci šťastný?

Hlavním cílem konference je měnit trh práce. Ukazovat, že i čas který trávíme v práci může být plnohodnotný a smysluplný. Bohužel to mají dnes lidi často tak, že v práci jen přežívají a těší se, až konečně bude padla a budou moct zase začít žít. Nemusí to tak ale být.

Hromada studií i reálných příkladů ukazuje, že pokud začneme budovat opravdu lidské firmy, bude to mít skvělý dopad na lidi i byznys samotný.

 

Proč byste doporučoval se akce zúčastnit? Co mi akce přinese?

Na akci mezi řečníky vystoupí na jedné straně například přední světová vědkyně Sonja Lyubomirsky (bude to její vůbec první přednáška v ČR), uvidíme několik velmi inspirativních řečníků s jejich osobními příběhy a podíváme se i na velmi konkrétní nástroje a postupy, které je možné začít hned od dalšího dne používat.

Vedle konference navíc poběží Happiness Expo, na kterém bude příležitost sáhnout si doopravdy na nástroje a služby, které se v téhle oblasti už úspěšně používají v jiných firmách.

 

Konferenci předchází CEO workshop, který se koná 14. listopadu. Pro koho je workshop určen a co se na něm můžeme dozvědět? Jaké osobnosti zde vystoupí?

K opravdu velkým změnám ve firmách je potřeba podpora “shora”. Právě proto letos poprvé chystáme workshop specificky designovaný pro “ty nejvyšší”. Krom keynote mezinárodního speakera a experta Alexe Kjerulfa z Dánska to bude příležitost k výměně zkušeností a řešení velmi konkrétních problémů se skupinou lidí, jež se na firmu dívají ze podobné perspektivy.

Na tento workshop s kapacitou omezenou na 30 návštěvníků dorazí například šéfka Google ČR a SK, Taťána le Moigne, bývalý šéf 3M ČR David Vrba nebo Jirka Halousek, který vede brněnskou firmu IReSoft.

 

 

Jaký program je připraven na další dva dny konference? Na co se můžeme těšit?

Samotný konferenční den (15. listopadu) bude po keynote Sonji Lyubomirsky rozdělen do tří tematických bloků. Začneme u JÁ, protože každý z nás musí nejprve začít pracovat na sobě, ne čekat, až ho někdo učiní šťastnějším. Pokračovat budeme přes MY, kde se podíváme na budování týmů, otevřenou komunikaci a zpětné vazby, až k tématu SVĚT, při němž nahlédneme do inspirativních firem, které jsou nejen založené na lidském přístupu, ale mají i skvělý přesah do místních komunit a pozitivní dopad na okolní svět.

V pátek, den po konferenci, pak proběhne několik celodenních workshopů, při kterých budeme moct jít opravdu do hloubky tématu štěstí v práci. V menších skupinkách se podíváme na vše podstatné, a mnohé si také na vlastní kůži vyzkoušíme.

 

Letos bude probíhat již 4. ročník. Jaké jsou ohlasy účastníků z minulých let? Chystáte tento rok i něco nového?

Ohlasy z minulých let jsou skvělé, a to nám vždy znova a znova dává chuť pustit se do náročných příprav dalšího ročníku. Ale nejvíc nás těší dvě věci - na jedné straně to, že z jednotlivých firem chodí na konferenci čím dál větší týmy lidí z HR i manažerů a druhak to, že máme čím dál více firem, ktere na těchto principech fungují se skvělými výsledky.

 

Do kdy a kde se mohou zájemci registrovat? Je možná registrace na celou konferenci včetně workshopů nebo pouze odděleně?

Registraci máme připravenou na webu, abychom dali všem větší flexibilitu, registraci na jednotlivé dny jsme oddělili a každý si tak může zvolit své ideální nastavení.

 

Na závěr, kde se celá akce koná?

Akce bude letos opět v Praze, postupně jsme ale vyrostli z konferenčních sálů, které jsme využívali v minulých letech. Letos se proto přesuneme do pražského Kongresového centra, které by nám mělo dát dost prostoru na vše co bude potřeba.