Zdeněk z Codasipu: “U nás si rozšíříte znalosti v různých směrech“

Zdeněk z Codasipu: “U nás si rozšíříte znalosti v různých směrech“

5. zář 2018 Redakce 3 min

Zdeňka Přikryla bavily technologie už od dětství, proto když se rozhodoval, jakým směrem se bude ubírat jeho kariéra, volba byla jednoduchá. Nyní působí v Codasipu jako šéf vývoje. Se Zdeňkem jsme si popovídali o jeho cestě k této pozici, ale i tom, jaký teambuilding připravil pro své kolegy.

 

V Codasipu působíte od jeho počátků, nyní jste šéfem vývoje. Co se skrývá pod touto pozicí?

Především mám na starosti technologickou strategii firmy, a to v krátkém i dlouhodobém horizontu.
Dále se věnuji našim produktům a nápadům, jak je vylepšit, a dohlížím na jejich realizaci. Součástí mé role je také řešení nejrůznějších problémů, které se objevují nejen při vývoji, ale i na straně obchodu a marketingu nebo na straně zákazníků.

 

Jak jste začínal svoji kariéru?

Oblast procesorů a jejich programování mě táhla už jako malého kluka, a tak jsem se jí začal věnovat na střední a pak na vysoké škole. Během bakalářského studia jsem dostal nabídku zapojit se do projektu, který se zabýval automatizací vývoje procesorů. Vůbec jsem se nerozmýšlel. V projektu jsem pak působil po celou dobu až do jeho přerodu do komerční formy pod názvem Codasip, kde jsem plynule pokračoval. Na začátku jsem měl na starosti HLS (High Level Synthesis) a simulační engine, pak jsem zastřešoval vývoj všech EDA (Electronic Design Automation) nástrojů a teď se starám o celé R&D (Research and Development). Zkušenosti jsem získával při škole, u průmyslových partnerů, na různých letních školách a stážích zaměřených na procesory a automatizaci.

 

Jaké změny na sobě za dobu působení v Codasipu pozorujete?

Co se osobnosti týče, myslím, že jsem pořád ten stejný Zdeněk, jako jsem byl před lety. Pokud jde o takzvané hard a soft skills, tak tam jsem se posunul – a snažím se posouvat stále dál. Začínal jsem jako vývojář, takže velkou změnou byla práce s lidmi, aktivní naslouchání a další věci, které jsou nutné pro správné vedení a efektivní komunikaci v týmu nebo v celém oddělení.

 

Máte za sebou plno úspěchů. Na co jste nejvíce pyšný?

Člověka vždycky potěší, když dostáváme pozitivní zpětnou vazbu od zákazníků, protože to je důkaz, že naše produkty jsou na špici jak technologicky, tak i kvalitativně.

 

Jak se liší práce v Codasipu od ostatních zaměstnání?

Jsme startup se vším všudy, a to přináší řadu věcí, které u velkých firem nenajdete. Třeba to, že i když pracujete na pozici vývojáře hardwaru, musíte se věnovat i jiným věcem, například verifikaci. Jinými slovy, nestane se tu, že člověk na nějaké pozici zakrní. U nás si každý rozšiřuje znalosti v různých směrech, ať už se jedná o programovací jazyky, různé frameworky nebo jiné zajímavé technologie.
Další věc je nasazování a používaní skutečně aktuálních trendů v oblasti procesorů a způsobu vývoje. Chci říct, že v Codasipu se nenudíte a ani nepracujete se zastaralými nástroji nebo technologiemi, protože nejsou dostatečně efektivní.

 

Otázka na závěr: Najdete si jako pracovně vytížený člověk čas i na svoje koníčky? A jaké to jsou?

Čas na své koníčky si najdu, i když je to někdy těžké vzhledem k služebním cestám a jiným pracovním povinnostem. Část jich naštěstí souvisí s prací. Kromě toho chodím rád na koncerty nebo do divadla, rád čtu sci-fi a jsem fanda horských kol. Zrovna před pár týdny jsme měli v Codasipu „cykloteambuilding“ – naplánoval jsem pro kolegy 60 km dlouhý poznávací výlet podél řeky Svratky.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články