Zapojte se do programu CEA a vneste do své firmy nový pohled a kulturní rozmanitost díky stážistovi z Ameriky!


"Věřím, že pro startup je stážista z druhé strany světa velké plus", říká Lenka Kadeřábková o programu CEA, který v České republice probíhá  od roku 2013. Příležitosti mít ve své firmě stážistu se ujalo už několik českých startupů a firem. Zúčastněte se ho také a obohaťte firemní kulturu díky stážistovi z Ameriky. Co vše program skrývá a jak to probíhá? Pokračujte ve čtení rozhovoru :) 

 

CEA je celosvětový program, který nabízí studium a akademické stáže v zahraničí, a to až ve 12 zemích. Mimo jiné je tu i možnost účasti ve startupech. Co je cílem CEA? A pro koho je tento program určen?

Už od roku 1997 si CEA udržuje jednu jednoduchou filozofii: Poskytovat vysoce kvalitní mezinárodní akademické programy, a to jak formou studia v zahraničí, tak formou stáží.

Z dlouholetých zkušeností totiž víme, že studium nebo stáž v zahraničí je celoživotní zkušenost, která obohatí nejen studentovo CV, ale zároveň i schopnosti jako například kulturní porozumění.

Stáže jsou určené pro studenty bakalářského programu z více jak 300 amerických univerzit, jsou neplacené a díky novému přístupu studentů jsou příležitostí pro rozvoj dovedností a znalostí ve vašem pracovní prostředí a pomoc při budování profesionální sítě.

Stáže v Praze pomáhají studentům ponořit se do místní kultury a zároveň rozvíjet praktické dovednosti v rozličných oblastech jako jsou například marketing, management, finance, žurnalistika, komunikace, reklama, mezinárodní vztahy a další.

 

Pokud budeme chtít jako startup dát příležitost některému z přijíždějících studentů, co proto máme udělat? Můžeme se ujmout i více studentů?

Nejjednodušší je domluvit si schůzku s jedním z našich specialistů. Kontaktovat nás můžete přímo na PragueInternships@ceaStudyAbroad.com.

Na osobní schůzce vysvětlíme veškeré náležitosti stáže a domluvíme se, v jakých oblastech by se u Vás mohl zapojit. To nám pomůže pro vám vybrat vhodného kandidáta, aby zapadl do vašeho firemního prostředí. Jde nám o spokojenost obou stran. Po dohodě o možnostech stáže a typu uplatnění studenta nasdílíme startupu studentův životopis a motivační dopis a proběhne Skype interview, aby si obě strany nastavily svá očekávání. V případě úspěšného pohovoru se startup může těšit na stážistu bez dalšího zařizování, neboť náležitosti jako víza nebo ubytování zařizujeme my.

Studentů si může daný startup vzít více, v různé termíny nebo najednou a třeba do různých odvětví. Důležité je, aby měl student smysluplnou pracovní náplň a vedoucího, na kterého se může obrátit.

 

Jaké to pro nás znamená náklady?

Stáže jsou neplacené a díky akreditaci z Anglo-Americké univerzity jsou pro studenty součástí studia na jejich domovské univerzitě v USA. Mezi studentem a startupem tedy nedochází k pracovně-právnímu vztahu. CEA se navíc stará o záležitosti jako jsou víza nebo ubytování studentů. Jediným nákladem je čas, který studentovi věnujete.

 

Co nám to může naopak přinést?

Studenti mohou pomoci v mnoha oblastech. Nejenže mohou pomoci s projekty a odbornou činností z jejich oboru, ale přinesou do firmy nový pohled na věc, kulturní rozmanitost a v neposlední řadě také možnost vašim kolegům se procvičit v anglickém jazyce.

 

 

Z jakých oborů jsou nejčastěji studenti?

Oborů, ze kterých se studenti hlásí, je celá řada, nejčastěji se ale setkáváme s oblastmi marketingu, managementu, financí, žurnalistiky, komunikace, mezinárodních vztahů, analýzy dat, statistiky apod.

 

 

Kolik českých firem již této příležitosti využilo? Máte nějakou zpětnou vazbu?

V České republice program probíhá už od roku 2013 a zkušenosti máme s firmami a organizacemi jakou jsou Expando, Sleighdogs, Data Sentics, GlaxoSmithKline, PwC, Člověk v tísni, reSITE, Fórum 2000, apod. A protože programu se daří a stále nám roste, hledáme nové firmy, které by se do programu chtěly zapojit.

 

Máte pro naše čtenáře nějaký tip nebo vzkaz?

Pokud zvažujete, zda se do programu přihlásit a máte nějaké pochybnosti nebo nejasnosti, určitě se nám neváhejte ozvat. Věřím, že pro startup je stážista z druhé strany světa velké plus, nejenom díky odborným znalostem, ale především zpestření a obohacení firemní kultury!