Začněte podnikat během 54 hodin na Startup Weekendu v Ostravě!


Pohráváte si s myšlenkou vrhnout se do podnikání? Zúčastněte se Startup Weekendu, kde budete mít možnost za pouhých 54 hodin začít s podnikáním! Jak to celé probíhá? A kde se můžete přihlásit? Odpovědi na otázky najdete v rozhovoru s Kristýnou Černou, Junior specialistou PR a marketingu.

 

Účastníci Startup Weekendu mají možnost vyzkoušet, jak přejít z pouhé myšlenky do fungujícího podnikání za pouhých 54 hodin. Je to vůbec možné? O čem je koncept Startup Weekend?

Ano, možné to opravdu je. Akce funguje už 11 let, proběhla ve 150 zemích světa a za tu dobu vzniklo nespočet zajímavých a především funkčních podnikání. Koncept Startup Weekendu si dává za cíl dokázat, že cesta od nápadu k realizaci nemusí být až tak dlouhá. Rok od roku se významně zlepšuje technologie a právě ta celý proces značně zlehčuje.

V praxi to vypadá tak, že přihlášení z oboru IT, marketingu, designu, obchodu, nebo jen podnikaví nadšenci se sejdou na jednom místě. Představí svůj nápad a nebo se k někomu přidají, vytvoří týmy a připraví reálný koncept. Přizvaní mentoři s týmy spolupracují a předávají jim své zkušenosti. Týmy během víkendu vybudují prototyp či doladěný plán a vše spěje k vyvrcholení akce - k nedělnímu pitchi/prezentaci, kde předvedou svůj model světu a porotě.

 

Kdo se může akce zúčastnit? Jsou nějaké podmínky, které musím splňovat?

Zúčastnit se může každý, koho zajímá oblast podnikání a kreativy. Ať už má v hlavě určitý nápad na rozjezd vlastního byznysu nebo si chce zkusit práci v týmu rozličných lidí. Jak už zmiňovala Zuzka Maderová z organizace pražského Startup Weekendu, na Startup Weekend by měl člověk přijít se svým druhým nejlepším nápadem. Měl by totiž být schopen na něj nahlížet co nejvíce racionálně, aby jej mohl případně změnit. Emocionální část by měla jít do pozadí.

Zdroj: Dolní Vítkovice a Landek Park, FB

Startup Weekend sklízí již mnoho let úspěchy v různých koutech světa, ale i v České republice. Kdo stojí za zrodem letošního ročníku v Ostravě?

Celosvětově se pod Startup Weekend podepisuje Google for Entrepreneurs a Techstars. Naopak, za prvotní myšlenkou uspořádat Startup Weekend v Ostravě stojí Andrea Šimoníková a Filip Goszler. Oba se pohybují v oblasti startupů už několik let a stát u zrodu historicky prvního Startup Weekendu v Ostravě jim přišlo jako perfektní příležitost. Samozřejmě na to nejsou sami a mají kolem sebe vybudovaný tým schopných lidí.

 

Co všechno je připraveno pro účastníky? A co mi účast přinese?

Nevídaný zážitek! Taky potkáte lidi napříč obory, vytvoříte si zajímavé kontakty, vyzkoušíte si nové věci, budete prezentovat před desítkami lidí, dostanete cenné rady a zpětnou vazbu od profesionálů a konečně zjistíte, jestli má ten váš nápad reálný potenciál :) Mimo jiné máme pro účastníky zajištěné celovíkendové občerstvení, kávu, dárek na památku, slevu na ubytování (když bude potřeba) a dokonce i vířivky k relaxaci.

Zdroj: Fajna Dilna, FB

Povedlo se v minulých ročnících opravdu rozjet startup? Jak se jim daří dnes?

Ideální příklad je brazilský startup Easy Taxi z roku 2011, aktuálně patří mezi nejstahovanější taxi apps na světě. Nebo třeba americký Zapier taktéž z roku 2011, který automaticky propojuje webové aplikace tak, aby všechny fungovaly při jednom zároveň. U nás v Evropě vzniklo na slovenském Startup Weekendu v roce 2012 Sli.do. Aplikace, která usnadňuje koncept pokládání otázek na velkých akcích a konferencích. Každopádně tyto tři jsou jen malým zlomkem. Úspěšných projektů, které vznikly na Startup Weekendech, je mnohem více!

 

Důležitá informace. Kdy a kde se akce koná? Potřebuji se předem registrovat?

Akce se koná 16. až 18. listopadu v prostorách Fajne Dilny sídlící v industriální dominantě Ostravy, v Dolních Vítkovicích. Vstupenky se dají koupit přes oficiální webové stránky události, kde najdete i detailnější popis akce s harmonogramem, seznamem mentorů, partnerů atp. Pro aktuální informace můžete sledovat náš Facebook.