Webonio: "Baví nás bořit hranice."


Tomáš Novotný z Webonio říká, že pro budování startupu je nejdůležitější energie a vytrvalost. Se svým nástrojem chtějí zlepšit situaci na internetu, kde je dle jejich názoru spousta ošklivých a zastaralých webů. 

 

Co Webonio dělá?

Webonio je jednoduchý online nástroj na tvorbu pěkných webových stránek.

 

Proč jste rozjeli Webonio?

Přijde nám, že je na internetu velká spousta ošklivých a zastaralých webů. To chceme změnit, tak jsme vytvořili nástroj, kde si web udělá opravdu každý - jednoduše, rychle a profesionálně.

 

 

Co je Vaše inspirace?

Baví nás bořit hranice. Dříve jste se museli poradit s odborníkem, jak by měl být web rozložený, grafik pak vytvořil návrh designu a nakonec se vše muselo programovat. Každý design na Weboniu je navržený profesionálním grafikem, programování odpadá a na uživateli je jen doplnění textů a obrázků. Jasně, tyhle nástroje tu už nějaký čas existují, ale my se s kvalitou vyrovnáme drahým webům na míru.

 

Co považujete za největší úspěch Webonio?

Daří se nám raketově růst a na Webonio máme skvělé ohlasy, to nás hodně motivuje pro to být nejlepšími v oboru.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Plány jsou velkolepé a můžu už teď prozradit, že kromě rozšiřování funkcí ve Weboniu plánujeme komplexní nástroje pro každého, kdo chce být úspěšný na internetu.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

Hledáme lidi, kteří milují svojí práci. Vím, že to zní jako klišé, ale dovednosti se dají naučit. Pokud má člověk opravdu upřímný zájem na sobě makat, nepotřebuje žádné školy a perfektní životopis. Máme v týmu plno příkladů lidí, kteří jsou dnes výborní ve svém oboru a na začátku měli "jen" tu vášeň a byli otevření.

 

 

V čem jste jiní než konkurence?

Nesnažíme se poměřovat s konkurencí, stavíme Webonio pro lidi, kterým můžeme dlouhodobě pomoci v online podnikání. Nechci, aby to znělo arogantně, ale většina naší konkurence nabízí stránky, které jsou v roce 2017 nepoužitelné, jsou spíše pro ostudu. My jsme přesvědčeni, že webová stránka je něco jako výkladní skříň obchodu, je to prostě Vaše vizitka, a ta musí být perfektní.

 

Co je pro vás při budování startupu nejdůležitější?

Je to jednoznačně energie. Pokud máte trvalou energii měnit věci k lepšímu a chcete být  nejlepší, pak máte podle mne velkou naději na úspěch. Pokud se podaří vytvořit tým se silnou energií, nic víc není potřeba. 

 

Jak vypadá pracovní den ve Webonio?
Start pracovního dne vypadá většinou tak, že máme meeting, probíráme aktuální dění a ladíme plány a pak se jdou ty plány realizovat (někdo z domova, někdo u nás v kanceláři). V poslední době chodíme často na společné obědy do restaurace, po obědě kafe, to je jasný, odpoledne prezentujeme nové designy nebo funkce, to je různé. Nemáme pevnou pracovní dobu ani omezující pravidla. Pro nás je důležitý výsledek.

 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?
Mějte svoji cestu a po té si jděte, moc se neohlížejte okolo a vytrvejte. Úspěch se dostaví.