Vývojáři Pokémon Go získali stamiliony dolarů a chystají nový trhák na motivy Harryho Pottera


V posledním kole financování se hernímu startupu Niantic podařilo získat v investicích dalších 190 milionů dolarů. Studio se připravuje na vydání nové hry využívající augmentovanou realitu: Harry Potter: Wizards Unite, která by měla vyjít v tomto roce.

Do Niantic investoval například Samsung, Google či Spark Capital a i s posledním kolem financování jde celkově o investice v hodnotě 415 milionů dolarů. Dle analýzy provedené Sensor Tower vydělal v roce 2018 Niantic 800 milionů dolarů, což je 35% nárůst oproti předešlému roku. Ačkoli Pokémon Go již nedosahuje své popularity z roku 2016, přidáním nových herních prvků ji studio poměrně úspěšně oživilo.

O nové hře Niantic ze světa Harryho Pottera zatím není mnoho informací, podívat se však můžete na trailer, kde mladá čarodějka hůlkou zmrazí zlatonku, kterou následně chytí.

Kromě nové hry ze světa Harryho Pottera plánuje Niantic výrazně vylepšit svou technologii rozšířené reality a za tím účelem získal v minulém roce studio Seismic Games a tým Matrix Mill pocházející z University College London. Cílem je, aby herní postavy působily na reálném pozadí více přesvědčivě. Zaměřit se chce také na tzv. AR brýle pro augmentovanou realitu. Zdá se tak, že ambice Niantic přesahují hraní her.

Autor: Kateřina Červená