VSHosting: Vážíme si schopných lidí.

VSHosting: Vážíme si schopných lidí.

26. čvc 2016 Redakce 4 min

Firmu VSHosting s nejmodernějším datacentrem ve střední Evropě, nám představil zakladatel Damir špoljarič.

 

Co VSHosting dělá?

Pečujeme o tisíce internetových serverů pro top internetové projekty a eshopy, kterým zajišťujeme kompletní servis formou managed serverových služeb. Mezi takové projekty patří například ČSFD.cz, Okay.cz, Týden.cz a stovky dalších velkých projektů. V současné době jsme největším poskytovatel služeb tohoto typu v České republice a na Slovensku a expandujeme do dalších zemí (Polsko, Německo ale i třeba USA). K dnešnímu dni přesahuje naše infrastruktura 5000 serverů. Základem je špičkové technologické zázemí a náš profesionální tým specialistů.

 

Proč jste rozjel VSHosting?

Před 10 lety, kdy lidé doma neměli pořádný internet, na trhu měl de facto monopol Český telekom, jsme s kamarády stavěli v Praze komunitní síť, která mimo jiné umožňovala dostat k lidem levnější cestou kvalitnější Internet. Současně jsem tou dobou řešil hosting pro stránky kamarádů a situace na trhu server hostingu byla podobná. Sice tu nebyl v tomto oboru monopol, ale trh byl velice zkostnatělý. Po umístění prvního serveru jsme si začali hrát s virtualizací. Odtud také název VSHosting – virtual server hosting. S oblibou říkám, že jsme byli v ČR de facto první poskytovatel “cloudu”. Tehdy jsme ale předběhli dobu a zájem o podobné služby nebyl veliký. Rozšířili jsme proto porfolio i o služby pro zajištění provozu velkým a náročným projektům. Jedním za takových prvních klientů bylo právě ČSFD.

 

Co je Vaším zdrojem inspirace?

Snažíme se vymýšlet vlastní inovace, ale i pokukovat po konkurenci na trhu. V ČR toho moc k okoukání není, takže se koukáme po zahraničích konkurentech. Letos opět jedeme na největší hosting veletrh do USA a to i s technickými pracovníky, podívat se, co je ve světě nového.

 

Co považujete za největší úspěch VSHostingu?

Velký úspěch posledního roku je určitě zprovoznění vlastního datacentra ServerPark. Jako ajťáci jsme neměli prakticky žádnou zkušenost se stavebnictvím, energetikou a podobnými obory. Chtěli jsme si ale vytvořit špičkové zázemí pro tisíce serverů v té nejlepší kvalitě, mít ve vlastní budově i špičkové kanceláře a tak trochu jako google :-). 3 roky jsme zkoumali, jak to s datacentry je, jezdili jsme po světě, zkoumali různé technologie, hledali vhodné pozemky a postupně vše realizovali. Výsledek bylo otevření ServerParku v srpnu 2015. A související úspěch pak bylo stěhování tisíců serverů do ServerParku, ale to je práce čiště našeho týmu, který sám vše zrealizoval a musím říct, že naprosto skvěle a bez chyby.

Další úspěch bude to, až se nám podaří více se etablovat vedle Slovenska na dalších zahraničních trzích. Usilovně na tom celá firma pracuje. Chceme být do 2 let největší firma v oboru v Polsku. U Německa, UK, USA máme střízlivější odhady. Tam pokud se nám podaří do 2 let dostat se do TOP20, tak to bude úspěch a bude našlápnuto na to stát se celosvětovým hráčem.

 

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Chystáme stavbu dalšího datacentra, které bude v řadě ohledů unikátní. Chystáme zmíněnou expanzi a i spuštění nových služeb na nových platformách jako třeba Docker.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

Primárně hledáme Linux Administrátory
Techniky Datového centra
Programátory PHP a JS.

V rámci výběrových řízení všichni procházejí testem na ověření hard skills. Osobnostně stačí být v pohodě :)

 

V čem jste jiní než konkurence?

Snažíme se jít technologicky s dobou a neusnout na vavřínech. Oproti konkurenci máme diametrálně odlišné technologické zázemí, jako například to, že máme vlastní datacentrum ServerPark, špičkové pracovníky, máme zkušenosti s TOP projekty, které jsou náročné apod.

 

Co je pro vás při budování a rozvoji startupu nejdůležitější?

Celé je to o týmu. Nechci říkat, že jsme velká rodina, ale je to pouze a jen o lidech. Bez nich by nevzniklo nic. Vážíme si schopných lidí, nesnažíme si hrát na top korporaci se složitou strukturou a stovky lidmi v managementu. Když je třeba nápor práce, tak pomáháme všichni. Tým má přehled o tom co se děje, jaké máme cíle, jaké řešíme komplikace.

 

Jak vypadá pracovní den ve VSHostingu?

Je to dost odlišné. Někteří techničtí pracovníci mají flexibilní pracovní dobu, abychom se prostřídali v technickém řešení, takže někdo má např. celý týden volno a chodí do práce až odpoledne. Obchodníci dost času tráví u klientů či na schůzkách. Jelikož nemáme žádné celofiremní porady apod. nesmysly, kterými bychom zatěžovali zbytečně tým (když někdo něco potřebuje, nemusí čekat na “poradu”, ale domluví se s kým potřebuje a jak to oboum vyhovuje), tak se snažíme potkávat alespoň 3x týdně v chillout zóně když máme pizza odpoledne popř. u fotbálku.

 

 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?

Pokud Vás zajímá podílení se na celosvětové expanzi toho nejlépe zabezpečeného, technicky i ekologicky řešeného, a navíc nejmodernějšího datacentra ve střední Evropě, je tu jedinečná možnost stát se součástí našeho týmu.
Kdo k nám jít má: ten, kdo hledá zajímavou práci, kde se celý den řeší zajímavé věci. Také ten, kdo se chce učit nové věci a ten, kdo je týmový hráč. Pokud někoho například baví Linux, ale není to ještě profík, tak to vůbec nevadí, máme i juniorské pozice, kde se lze rychle vypracovat.

www.rostemespolecne.cz

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články