Václav Mičulka z Techfides: “TechFides je místem, kde stereotyp nepotkáte“


"Rosteme rychle, ale stále klademe důraz na kvalitu prostředí..." říká Vašek, zakladatel a vedoucí vývoje TechFides Solutions. Co nám o TechFides prozradil? Kam se svým týmem posunul? Pokračujte ve čtení rozhovoru s Václavem Mičulkou z Techfides. 

 

Vašku, můžete nám říci, co práce zakladatele TechFides a vedoucího vývoje obnáší?

TechFides se profiluje jako společnost, která jde s dobou, a k tomu patří také udržení kroku v oblasti technologií a obecně přístupu k vývoji. Máme pevně danou vizi stát se lídrem v oblasti vývoje software. Pracujeme na větších webových aplikacích a musíme si být vždy jisti tím, co děláme. Ve zkratce jednou z mých odpovědností je, aby realizace jednotlivých projektů probíhaly hladce. Máme v týmu skvělé lidi a mou prací je tyto lidi vést a předávat jim mé zkušenosti.

Samozřejmě kromě pomáhání realizačním týmům mám na starost také plánování a celkově řízení chodu celé společnosti.

 

Jaké byly začátky v Techfides? Co se od doby vzniku změnilo?

Začínali jsme v malém kanclíku na třiceti metrech čtverečních a dnes jsme na více než desetinásobku. Rosteme rychle, ale stále klademe důraz na kvalitu prostředí. Změnila se naše velikost, náš záběr, zvýšili jsme celkově odbornost a údernost našeho týmu. Co se nezměnilo, a jsme na to hrdí, je naše vize, poslání a hodnoty. Aby to neznělo pouze jako klišé, tak uvedu konkrétní příklady - stále nemáme a nebudeme mít klasické openspace kanceláře, kde na sobě sedí nalepené desítky vývojářů - u nás mají vývojáři krásné prostory a nadstandardní metry čtvereční pro svůj klid. Máme vlastní systém odměňování šitý na míru vývojářům, máme vlastní systém pro zvyšování kvalifikace vývojářů, pořádáme konference a akce pro IT komunitu v Brně a tak dále. Velmi nám záleží na spokojenosti našich lidí v týmu a kvalitní prostředí je jedním z důležitých předpokladů spokojeného vývojáře.

 

 

Na co jste za dobu své kariéry nejvíce pyšný?

Pyšný jsem na to, že se nám daří budovat super kolektiv, kde nás baví pracovat a má to smysl.

 

Čemu se rád věnujete ve volném čase?

Jsem fitness nadšenec, takže posilovna, běh, vaření a tak dále. No a kromě toho samozřejmě sleduji a studuji nové trendy a technologie, přece jenom to je ta největší zábava :)

 

 

Co je vaším hnacím pohonem? Co vás inspiruje?

Řekl bych, že prostě touha překonat sám sebe. Někam se posunout a něco dokázat, nezůstat sedět na jednom místě. Dále mi vždycky vadila stereotypní práce, prostě mě to ubíjelo. TechFides je místem, kde stereotyp nepotkáte.

 

Otázka závěrem: Čím se TechFides liší od ostatních zaměstnavatelů?

Tvoříme prostředí šité na míru vývojářům. Oba dva zakladatelé TechFides jsme původem vývojáři, společnost je tak silně orientována technicky. Naším produktem je vývoj software a jelikož nemáme žádné externí investory, můžeme si dovolit budovat doslova ráj na zemi pro vývojáře, a to bez omezení od manažerů, kteří vývoji nerozumí. Máme jasnou vizi a strategii, vybudovali jsme silný tým a každý, kdo miluje programování, si zamiluje také TechFides :)

Jsme otevřenou společností, věnujeme se vývojářské komunitě, a tak nás může každý vývojář důkladně poznat ještě před tím, než se k nám přidá. Myslím si, že vlastní zkušenost vydá za tisíc slov, a proto bych rád pozval každého, kdo se pročetl až sem, ať zkoukne náš web, neváhá navštívit vývojářské srazy {WAC}, které organizujeme (více info dáváme také na našem facebooku), a v neposlední řadě - neváhejte se nám ozvat - rádi náš tým představíme osobně.