„Hráčské dovednosti uplatní studenti i jinde v životě.” V Česku startuje profesionální výuka Counter-Strike

„Hráčské dovednosti uplatní studenti i jinde v životě.” V Česku startuje profesionální výuka Counter-Strike

11. zář 2020 Redakce 2 min

Vzdělávací společnost MakeITtoday spouští v těchto dnech vedle kurzů programování a digitálních dovedností také vlastní esport program, který má vychovávat profesionální internetové hráče. Studenti od 14 do 17 let se pod vedením Milana Gellebry z týmu Brute budou soustředit na populární hru Counter-Strike: Global Offensive.

Vizí zakladatelek makeITtoday je, že esport program může českým hráčům otevřít dveře na světové turnaje i prestižní univerzity.

„Esport není jen o sezení u počítače a hraní her. Chci další generaci mladých hráčů naučit, jak hrát zdravě po psychické i fyzické stránce a jak ke zlepšování přistupovat analyticky a strategicky. Většinu dovedností jako komunikace, vzájemná spolupráce či zodpovědnost vůči týmu pak studenti využijí i v dalších odvětvích svého života,” komentuje nový vzdělávací program Milan Gellebra, jenž v červenci nastoupil na pozici trenéra v esportovém týmu Brute.

Esportový tým makeITtoday má název mIT Squad a bude se soustředit na populární hru Counter-Strike: Global Offensive. Do týmu se mohou přidat jak úplní začátečníci, tak i pokročilejší hráči.

Boj o stipendia

„Esport je obrovsky rostoucí fenomén, ale hráčů, kteří hrají profesionální mezinárodní ligy, je u nás stále málo. Pro nás je esport program způsob, jak nabídnout českým studentům nové možnosti uplatnění v 21. století. V zahraničí stále roste seznam škol, které nabízejí stipendia amatérským nebo profesionálním esportovcům z celého světa, a esport tak může i českým hráčům otevřít dveře na prestižní zahraniční univerzity,” doplnila zakladatelka makeITtoday Silvie Zeman.

Tuzemský projekt makeITtoday se zaměřuje na vzdělávání dětí a mládeže v oblasti technologií a digitálních dovedností. Vedle systematického vzdělávání v technických oborech se zaměřuje na rozvoj soft skills u studentů ve věku 8-18 let. Nabízí také pololetní kurzy a workshopy zaměřené na programování, robotiku, vývoj mobilních aplikací, her, webu a podobně.

PŘEČTĚTE SI: MakeITtoday učí děti programovat. V kolika letech je ideální s technologiemi začít?

„Letos jsme přidali například kurz Vývoj her a herní design v Unity 3D nebo třídu Scratche speciálně pro dívky. Na základě skvělé zpětné vazby z předchozího pololetí, které probíhalo částečně online, jsme se rozhodli nově otevřít také online kurzy Scratche a webového vývoje, kterých se mohou účastnit studenti ze všech koutů ČR,” dodala Silvie Zeman.

Foto: MakeITtoday

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Startupy, Technologie
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články