Startup Time is Limited zakladatele Jana Řežába získal investici 3 miliony eur


Stop the Meeting Madness. S tímhle titulkem publikoval v roce 2017 časopis Harvard Business Review studii, podle které je až 71 procent meetingů ředitelů firem a top managementu neproduktivních. Ve stejném roce založil Jan Řežáb společně s Cyrilem Höschlem firmu Time is Limited s cílem tento stav napravit a pomoct velkým firmám zlepšovat svou produktivitu. Teď získali investici tři miliony eur.
 

Většina nástrojů snažících se podporovat produktivitu firem se zaměřuje jen na specifickou část problému, což vede k izolovaným individuálním uživatelům – a administrativní noční můře pro velké organizace bez reálného řešení produktivity na celofiremní úrovni.

Time is Ltd. se problém snaží řešit plošně, proto nabízí jednoduché řešení na integraci dat zejména pro korporáty využívající několik různých nástrojů. Platforma poháněna strojovým učením spojuje data například z Office 365, G Suite nebo Slacku a umožňuje tak odhalit insighty, které firmám pomáhají fungovat efektivněji.

„Produktivita je klíčovou prioritou všech vedoucích pracovníků firem. S platformou Time is Ltd. se snažíme přinést insighty, které velkým firmám pomáhají jejich produktivitu zlepšovat a pomocí toho zvyšovat spokojenost zaměstnanců. Nikdo nechce neproduktivní meetingy nebo ztrácet svůj čas nad reporty z několika různých nástrojů a aplikací,“ popisuje Řežáb, který zakládal také jeden z nejúspěšnějších českých startupů Socialbakers.
 

Na prvním místě produktivita

Na podporu naplnění tohoto cíle teď firma Time is Ltd. získala investici tři miliony eur (téměř 80 milionů korun) vedenou Mikem Chalfenem, jedním z předních evropských investorů zaměřujících se na oblast startupů, s přispěním fondu Accel. Kapitál má startupu pomoct nadále budovat svoji platformu.

„Miluju hledání skvělých týmů vyvíjejících nové, datově řízené služby, které mohou být vytvořeny využitím důležitých, ale nedostatečně využívaných souborů dat. Produktivita je jedním z největších světových trhů se softwarem, ale postrádá hlubokou analýzu, která by velkým podnikům umožnila inteligentní řízení provozu,“ uvedl Chalfen, který se v Time is Limited stane součástí představenstva.

„Využitím svých impozantních zkušeností v oblasti analytiky a produktivity přišli Jan a Cyril s inteligentním a jednoduchým řešením umožňujícím vytvářet insighty z existujících dat získaných z několika softwarových nástrojů a umožňuje organizacím lépe využívat jejich čas,“ dodal Luca Boccio, investor z fondu Accel.
 

Autor: Peter Brejčák