Symposium 2015: Podnikání dává studentům možnost vybrat si svoji budoucí pracovní dráhu


Letošní Symposium proběhne 29. 4. 2015 v univerzitním kině Scala.


V současném pracovním světě potkáváme na různých pozicích zaměstnance, kteří původně vystudovali zcela jiný obor, než ten, kterému se dnes věnují. Už během studia velmi často samotní studenti vymění původní studijní obor po několika semestrech nebo se vydají získávat  informace z jiné oblasti mimo běžnou výuku ve školách. Tento stále častěji se vyskytující „volný“ přístup ke vzdělání ale studentům přináší spoustu nejistot do budoucna a mnoho z nich tak přebírá odpovědnost sama za sebe - přemýšlí nad svojí budoucností v oblasti podnikání.


Symposium – konference pro mladé podnikatele v Brně již popáté
"Vizí Symposia je rozvoj mladých lidí. Rozšiřování informací o podnikání, především těch praktických, přináší tu nejlepší inspiraci pro všechny, kteří nechtějí svou budoucnost nechat náhodě.“ přibližuje myšlenku Symposia Veronika Čechová, hlavní organizátorka akce. „V zásadě i fakt, že konferenci již pátým rokem organizuje tým studentů z brněnských univerzit bez nároku na finanční ohodnocení, svědčí o zájmu mladých lidí získat co nejvíce zkušeností již během studia." dodává Čechová. Cílem Symposia jev neposlední řadě také zmenšit počet absolventů, kteří po studiu končí na úřadu práce a neumí se postavit na vlastní nohy. 


Nové prostory a nový čas - Poprvé na jaře v Univerzitním kině Scala
Na letošní ročník se mohou účastníci těšit 29. dubna 2015. Novinkou bude místo konání - konference se přesune z přednáškové místnosti do větších prostor Univerzitního kina Scala. Jarní Symposium naváže na předešlé ročníky, kdy se po čtyři roky konalo pouze na podzim jako dvoudenní akce. Tentokrát s novými prostory dostane nový, jednodenní formát. 


Informace, rady a motivace přímo od úspěšných podnikatelů
Účastníci se mohou těšit na cyklus přednášek z různých oblastí, které musí začínající podnikatelé řešit. Mezi přednášejícími bude například jedna z investorek pořadu České televize Den D, Margareta Křížová, odbornice v oblasti řízení a rozvoje HR, vzdělávání a rozvoje zaměstnaneckých vztahů Miriam Zábrženská nebo Jaroslav Trojan, partner společnosti Credo Ventures, který ukáže, jak zvládnout finanční plánování. Již tradičně bude celá akce ukončena večerním networkingem a možností navázat kontakty v neformálním prostředí.
Celá akce není určena jen těm, kteří plánují rozjet své vlastní podnikání nebo o tom přemýšlí. Přínosem ale bude také pro ty, kteří se již v tomto oboru realizují a chtějí se dozvědět více. 


AIESEC – mezinárodní platforma, která se snaží rozvíjet potenciál mladých lidí 
Symposium je organizováno pod hlavičkou brněnské pobočky mezinárodní neziskové studentské organizace AIESEC. Organizace AIESEC vznikla už v roce 1948, dnes působí ve více než 120 zemích světa a dohromady sdružuje na 100 tisíc studentů. Snaží se v mladých lidech rozvíjet jejich potenciál a aktivně v nich podporuje rozvoj spolupráce či vedení lidí prostřednictvím dobrovolnických a profesních zahraničních stáží.