Studenti vs podnikání 1:0


Hledáte jednoduchý recept pro podnikání? Dejte dohromady 18 řečníků, 140 účastníků, dva dny plné inspirace a jeden organizační tým. Vše pořádně promíchejte, nechte odstát a výsledek je na světě - konference, po které se podnikaví studenti nemohli dočkat, až si splní své sny.

Dne 28. - 29. listopadu na Podnikatelské fakultě VUT proběhla konference, která bořila hranice. Oproti předešlým dvěma ročníkům se této akce zúčastnilo rekordních 140 studentů a absolventů vysokých škol, kteří si přišli poslechnout praktické rady a tipy k založení či vylepšení svého vlastního podnikání, ale zároveň získali kontakty na možné budoucí kolegy či partnery pro další spolupráci. To vše na jednom místě.
Konference byla rozdělena do dvou dnů, přičemž první den byl zaměřen zejména na rozjezd podnikání. Mezi prvními řečníky vystoupil i Tomáš Hrivnák, poradcem v oblasti řízení značek, s přednáškou o vybudování značky začínajících startupů. Kladl důraz zejména na to, že každá značka by měla mít svůj příběh, něco, co ji odlišuje od ostatních.

"Marche ou crève" - šlapej nebo chcípni. Právě heslem francouzských cizineckých legií povzbudil Oldřich Šil z FRI-JADO nejednoho účastníka k tomu, aby udělal další krok k vlastnímu podnikání a neztrácel motivaci. Pro úspěšné podnikání zmínil i pár jednoduchých pravidel:
1. Nežvaňte. Češi vyžvaní i to, co neví. Vítězí ten, co poslouchá.
2. Neříkáme, co si myslíme. Buďme upřímní.
3. Neprodávejte jen, ale pomáhejte. Je to něco, co vás odliší. Lidé, kteří pomáhají,
jsou v businessu úspěšnější."


Energický Karel Havlíček, pracující v čele společnosti SINDAT. Hovořil s velkým nadšením o tom, jak přežít počáteční rok podnikání.
"Podnikání je první štací pro ty nejschopnější, pokud jsme připravení na vítězství i na prohry, tak až tehdy se do toho pusťme."

Různorodost řečníků a témat zaručovala, že si každý našel to své. V obličejích účastníků a organizátorů akce, bylo zřejmé, že se celá akce povedla podle všech očekávání a již teď se mnozí z nich těší na další ročník. Třeba právě oni budou jedni z příštích řečníků.