PRŮZKUM: Lidé z obchodních oddělení berou průměrně 50 tisíc Kč měsíčně. Pod 45 tisíc by nešli

PRŮZKUM: Lidé z obchodních oddělení berou průměrně 50 tisíc Kč měsíčně. Pod 45 tisíc by nešli

10. led 2020 Redakce 3 min

Portál StartupJobs se na přelomu října a listopadu dotazoval svých návštěvníků na jejich preference při hledání zaměstnání i vlastní zkušenosti z práce. Vznikl tak unikátní profil jednotlivých profesí, které vám budeme postupně představovat. V tomto článku se zaměříme na reprezentanty obchodních oddělení.

Lidí, kteří pracují či hledají práci v obchodních oborech, se do našeho průzkumu zapojilo 80. Nejvíce z nich (44) hledá práci v oboru Account Manager, dále pak zejména jako obchodní zástupce či konzultant.

Co se týče nejvyššího dosaženého vzdělání, stejný je podíl těch, kteří mají středoškolské s maturitou a vysokoškolské - magisterské.

Polovina z nich se považuje za zkušenější, seniory, druhá polovina za méně zkušené. 31,3 procenta z nich má za sebou šest a více let praxe v oboru, v němž hledají novou práci. O něco méně je těch, kteří mají za sebou jen 1 až 2 roky či 3 až 5 let. Třetina z nich uvedla, že celkem má odpracováno 3 až 5 let, 30 procent pracuje již deset a více let.

Tři čtvrtiny z respondentů aktuálně práci mají, nicméně polovina uvedla, že i když aktivně nehledají, jsou otevřeni novým příležitostem. A podobný je podíl těch, kteří za poslední půlrok odpověděli alespoň na jednu (ale ne více jak deset) pracovní nabídku.

Většina z celku (70 procent) preferuje spolupráci na hlavní pracovní poměr, stejně tak většina upřednostňuje plný úvazek.

Lehce nadpoloviční většina dává přednost práci z kanceláře před prací na dálku, třebaže polovina z dotázaných uvedla, že má zkušenost s prací z domova a vyhovuje jim. Naprostá většina pak uvedla, že by byla ochotna se za prací klidně i stěhovat do zahraničí, pokud by jim firma vypomohla relokačním balíčkem.

Co se týče odměn a vlivu jejich uvedení v pracovním inzerátu na rozhodování, tak 65 procent tuto informaci považuje za důležitou, ovšem ne nezbytnou. 20 procent z dotázaných se nicméně vůbec nehlásí na nabídky, v kterých není odměna uvedená.

V průměru pak tito respondenti aktuálně pobírají 50 318 Kč (v medianu 45 tisíc Kč), požadují průměrně 55 123 Kč (v medianu 50 tisíc Kč) a nešli by pod 45 391 Kč (v medianu 40 tisíc).

Při bližším pohledu můžeme vidět, že nějvětší podíl je těch, kteří mají měsíčně 33 až 40 tisíc korun (21,6 procenta), dále pak shodně lidí s platem mezi 41 a 48 tisíci Kč a 49 a 56 tisíci Kč. V otázce požadované odměny je největší podíl těch, kteří uvedli 30 až 39 tisíc (21,8 procenta) a 40 až 49 tisíc (19,2 procenta). U nejnižší akceptovatelné odměny převažuje částka v rozmezí od 33 až 40 tisíc korun (25,3 procenta).

Podívejte se, jak si vedly další profese:

MARKETING

ANALYTIKA

MANAGEMENT

ADMINISTRATIVA

PROFIL TYPICKÉHO STARTUPISTY

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Průzkumy, Startupy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články