PRŮZKUM: Marketingoví senioři berou v průměru přes 60 tisíc měsíčně, junioři polovinu

PRŮZKUM: Marketingoví senioři berou v průměru přes 60 tisíc měsíčně, junioři polovinu

3. led 2020 Redakce 4 min

Portál StartupJobs se na přelomu října a listopadu dotazoval svých návštěvníků na jejich preference ohledně hledání zaměstnání i vlastní zkušenosti z práce. Vznikl tak unikátní profil jednotlivých profesí, které vám budeme postupně představovat. V tomto článku se zaměříme na marketéry.

Lidí, kteří pracují nebo shánějí práci v marketingu, se do našeho průzkumu přihlásilo 174 (celkem dotazník vyplnilo 1082 respondentů). Při bližším pohledu na konkrétní obory se nejvíce z nich hlásilo na pozici marketingového specialisty, specialisty online či social media. Co se týče vzdělání, největší podíl tvoří ti, kteří mají vystudovaný magisterský stupeň na VŠ (37 procent).

Pokud jde o rozdělení podle zkušeností, tentokrát bylo mezi zpovídanými stejně juniorů a seniorů. Tomu odpovídá i rozložení respondentů podle praxe: Nejvíce bylo těch, kdo mají 6 a více let praxe v daném oboru (30,5 procenta), naopak v otázce celkové pracovní praxe převažovali zájemci s 3 až 5 odpracovanými roky (35,6 procenta).

Většina (68 procenta) uvedla, že upřednostňuje práci na HPP, stejně tak se větší část z nich (98 respondentů) vyslovila pro práci na plný úvazek.

Mírně nadpoloviční většina (54 procent) uvedla, že jim více vyhovuje práce z kanceláře, stejný podíl bylo ovšem těch, kdo uvedli, že mají zkušenosti s prací na dálku a že jim vyhovala či vyhovuje. Třetina takovou zkušenost nemá vůbec. 96 respondentů pak uvedlo, že by se byli ochotni za prací přestěhovat i mimo ČR, pakliže by na to dostali firemní relokační balíček, 48 marketérů by nebylo ochotných se za prací stěhovat vůbec.

Tři čtvrtiny respondentů odpověděly, že mají aktuálně práci, nicméně polovina z celkové sumy odpověděla, že je otevřena novým příležitostem, třebaže aktivně nové zaměstnání nehledají. Polovina také v poslední době odpověděla na nějakou pracovní nabídku, ovšem ne na víc jak deset.

Pokud jde o vliv uvedení odměny v pracovním inzerátu na rozhodování případného zájemce, tak většina (68 procent) uvedla, že je to pro ně důležitá, nikoli však nezbytná informace.

Při bližším pohledu na samotnou výši odměn pak vidíme, že junioři berou průměrně 33 517 korun (v medianu 32 tisíc), požadují 38 747 korun (v medianu 35 tisíc) a nešli by pod 31 662 korun (v medianu 30 tisíc).

Největší podíl je přitom těch, kdo berou 23 až 28 tisíc (27,5 procenta), požadují 31 až 38 tisíc (33,7 procenta) a nepracovali by za méně jak 26 až 30 tisíc (32,9 procenta).

Oproti tomu seniorní marketéři si průměrně vydělají za měsíc 61 414 korun (v medianu 50 tisíc), požadují 65 512 korun (v medianu 55 tisíc) a nešli by pod 54 360 korun měsíčně (v medianu 50 tisíc).

U těchto zkušenějších pracovníků tvoří největší část ti, kteří aktuálně berou mezi 50 a 59 tisíci korun (22,2 procenta), v otázce požadované odměny není značný rozdíl mezi těmi, kteří si přejí 40 až 49 tisíc, 50 až 59 tisíc, 60 až 69 tisíc nebo 80 až 89 tisíc. Čtvrtina z nich uvedla, že by nešla pod rozmezí 40 až 49 tisíc korun.

Podívejte se, jak si vedly další profese:

ANALYTIKA

MANAGEMENT

ADMINISTRATIVA

PROFIL TYPICKÉHO STARTUPISTY

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata: Kancelář, Průzkumy, Startupy
Nenechte si uplavat nové články!
Váš e-mail
Sledujte nás:
Další články