Prodej českého Kiwi Američanům se prý blíží. Nadpoloviční podíl kupuje General Atlantic


Jeden z nejúspěšnějších a nejvýraznějších českých startupů Kiwi se údajně brzy dostane do rukou amerického fondu General Atlantic. Informoval o tom magazín Forbes, jenž se odkazuje na tři vzájemně nezávislé zdroje.
 

Mezinárodně uznávaný vyhledávač letenek z Brna měl loni tržby 30,9 miliardy korun, přičemž počet prodaných letenek meziročně stoupl skoro o 50 procent. Spolumajitelé se ale už delší dobu poohlížela po kupci.

Podle Forbesu se detaily dohody s General Atlantic dolaďují a finální vypořádání bude ještě několik týdnů trvat. Údajně by měla firma za odkup 51 procent zaplatit 100 milionů liber (zhruba tři miliardy korun). Zakladatel a CEO Oliver Dlouhý nechtěl nicméně informaci potvrdit, ani vyvrátit.

Newyorská General Atlantic drží aktiva přibližně za 28 miliard dolarů. Investuje do technologií, finančnictví a zdravotnictví po celém světě, přičemž do jejího portfolia patří například Airbnb, Flixbus, Uber či Slack.

Kiwi s centrálou v Brně zaměstnávala ještě v roce 2015 asi 150 zaměstnanců, dnes je to přes 2500 lidí po celém světě. Firma byla založena před sedmi lety.
 

Autor: VAL