Pozvánka na Coderetreat 2017


Pokud jsi vývojář a máš volnou sobotu 18.11., máme pro tebe akci, kterou bys rozhodně neměl minout! Již po sedmé se totiž v rámci Global day of Code Retreat koná lokální Coderetreat v Praze. Mimo hlavní město si můžete společně zaprogramovat i v Písku a Olomouci. Na akci nás pozval Jirka Pénzeš, jeden z organizátorů.

 

Jirko, mohl bys nám prosím v krátkosti Coderetreat představit? Co je cílem této akce?

Coderetreat je jednodenní intenzivní cvičení zaměřené na vývoj softwaru. Celý den je rozdělen do několika session, ve kterých řešíme stále stejnou úlohu Game of Life. Vývojáři nejsou pod tlakem rychlého doručování výsledků, Coderetreat poskytuje možnost cíleně se soustředit na zlepšování svých dovedností.

 

Kdo by na Coderetreat rozhodně neměl chybět?

Všichni vývojáři, kteří si chtějí procvičit best practices, procvičit si test driven development a vyměnit si zkušenosti s ostatními.

 

Co když jsem třeba začínající vývojář, má pro mě smysl, abych se této akce zúčastnil/a?

Rozhodně! Nezáleží jak je vývojář pokročilý. Coderetreat je vhodný jak pro hodně zkušené, tak i pro začínající vývojáře.

 

Bude se tento ročník něčím odlišovat od těch předešlých?

To vždy záleží, jaká parta návštěvníků se sejde. Každý rok je něčím výjimečným a jedinečným. Programátoři jsou stále více a více zběhlejší, a proto snažíme se vymýšlet nová omezení, aby každá session byla zajímavá.

 

Plánujete i nějaký doprovodný program nebo vedlejší aktivity?

Coderetreat se drží zahraničního konceptu, a tak není příliš prostor pro nějaký větší doprovodný program. Během dne se ale snažíme vymýšlet nějaké krátké doplňující aktivity. Je to většinou ale adhoc :) takže nelze dopředu říci, co si připravíme letos.

 

Kdo za touto akcí stojí? Máte zkušenosti i z jiných než českých Coderetreat?

Stojí za tím malý tým nadšenců. Společně organizujeme pražský Coderetreat už sedmým rokem. Tým se ale rozrostl o další buňky i mimo Prahu, a proto je možné navštívit Coderetreat i v dalších městech po celé České republice. Kdokoliv je v organizačním týmu vítán :)

 

A teď to nejdůležitější - kdy a kde se akce koná a jak se na ni můžeme přihlásit?

Akce se koná v sobotu 18. 11. 2017 v prostorách Pracovny na Žižkově. Určitě se přihlaste. Stojí to za to :) a pro mimo pražské je možné využít Coderetreaty mimo Prahu. Do Global day of Code Retreat se letos zapojil i Olomouc a Písek.