Pozvánka na mezinárodní veletrh AMPER STARTUP 2019


V termínu 19. - 22.3.2019 proběhne na brněnském výstavišti již 27. ročník mezinárodního veletrhu AMPER. Na veletrhu se můžete setkat s významnými firmami z oboru elektrotechniky, energetiky, osvětlení, zabezpečení a plno dalších. Čeká vás i více jak 80 odborných přednášek a seminářů.

I tentokrát bude program rozšířen o sekci AMPER STARTUP, kde mají možnost vystoupit i začínající podnikatelé a získat tak cenné kontakty. Jaké trendy v oblastech se budou probírat? A jaké jsou ohlasy zúčastněných startupů? Pokračujte ve čtení rozhovoru s Gabrielou Kupčovou, manažerkou veletrhu.

 

V březnu se bude konat již 27. ročník veletrhu AMPER. V čem se bude lišit AMPER 2019 od předchozích ročníků?

Již nyní připravujeme bohatý doprovodný program, který je návštěvníky veletrhu velmi vyhledávaný a kterým se snažíme každým rokem reagovat na aktuální diskutovaná témata v oboru. Chystáme více než 80 odborných přednášek a seminářů. Opět se budou konat fóra jako např.: FÓRUM AUTOMATIZACE, FÓRUM ENERGETIKY či FÓRUM OPTONIKA. Ze strany vystavovatelů se můžete těšit na představení nejnovějších trendů v oblastech OZE, IoT, Smart City, Průmyslu 4.0 a elektromobility. Co se týká samotného veletrhu, o novinkách budeme průběžně informovat přes média, web a facebook, v této chvíli je vše v přípravách, a tak se zájemci o veletrh budou vše dozvídat postupně.

 

Tento ročník chcete oblast AMPER STARTUP více rozšířit. Co vše čeká na účastníky veletrhu?

Veletrh AMPER dlouhodobě podporuje nově vzniklé projekty a firmy. Hlavní naší myšlenkou je propojení podnikavých lidí, kteří se nebojí s odvahou a nápadem představit svůj rozvíjející se byznys před obchodními, odbornými partnery a investory. Díky programu AMPER STARTUP získají nováčci v oboru na veletrhu zajímavou příležitost se zviditelnit za zvýhodněných podmínek. Na klíč jim připravíme prostor a expozici pro jejich prezentaci, zajistíme patřičnou propagaci v mediích, umožníme jim zdarma pozvat své návštěvníky na veletrh, propojíme je s odborníky a mnoho dalšího.

 

Jakou letos očekáváte účast?

Na veletrhu se pravidelně prezentuje na 600 firem z České republiky a zahraničí. V roce 2018 se účastnilo 181 firem z 28 zemí světa. Jednání se zahraničními partnery je již v plném proudu a rýsují se nadmíru zajímavé regionální spolupráce, ale více v tuto chvíli nemůžeme prozradit. Domníváme se, že i v roce 2019 bude mít veletrh opět vysoký počet vystavovatelů a rovněž hojnou účast z řad B2B návštěvníků.

 

Jaké byly ohlasy po předchozím ročníku?

Za organizátora můžeme jen říci, že prezentující firmy v AMPER STARTUP jsou dlouhodobě na veletrhu spokojeny a každoročně se nám účast nováčků v sekci STARTUP zvyšuje.

Zde je hodnocení samotných vystavovatelů z minulého ročníku:

"Je moc fajn, že organizátoři AMPERu umožňují díky zvýhodněným podmínkám účast českých elektro-startupů. Díky tomu jsme mohli ukázat výsledky naší práce odborníkům i běžným návštěvníkům veletrhu a získali jsme cennou zpětnou vazbu." Alan Fabik, jednatel HARDWARIO s.r.o.

"Z hlediska velikosti naší společnosti hodnotíme velice kladně to, že na veletrhu AMPER existuje sekce StartUp, která umožňuje menším firmám s omezeným rozpočtem přispět do dění celého veletrhu. StartUpy tak mají příležitost ve velice krátké době (4 dnů) prezentovat svou činnost firmám či jednotlivcům z různých oborů. Z naší účasti na veletrhu jsme si odnesli cenné kontakty, přičemž s některými z nich dále rozvíjíme spolupráci. Sečteno podtrženo byla pro nás účast na veletrhu skvělou příležitostí a velkým přínosem.“ Ing. Radim Malinowski, managing director ACRIOS Systems s.r.o.

 

Proč je dobré zúčastnit se veletrhu Amper jako vystavovatel? Co mi to přinese?

Jak jsme již uvedli, pro zájemce je připravena výstavní plocha s expozicí se základním vybavením. Přihlášením získají zároveň zápis v online a tištěném katalogu veletrhu, volné vstupenky na veletrh pro svůj tým a partnery, propagaci prostřednictvím několika desítek našich mediálních partnerů, webových stránek veletrhu www.amper.cz a facebooku.

O nově vzniklých startupových firmách a jejich projektech se tak na veletrhu dozví odborní B2B návštěvníci. Veletrh AMPER tak zajistí vystavovatelům cílenou propagaci brandu před více než 40.000 návštěvníky a 600 vystavujícími firmami. Nováčci v oboru díky tomu získají desítky kontaktů a hodnotný feedback ze strany zkušených a odborných partnerů veletrhu.
Získají ucelený pohled na problematiku podnikání, seznámení se s budoucími partnery a získají inspiraci a znalost konkurenčního prostředí.

 

Kdy se spouští registrace? A do kdy je potřeba se přihlásit?

Zájemci o účast na veletrhu se mohou přihlásit již nyní. Uzávěrka přihlášek je 31.12.2018. Formulář přihlášky je možné stáhnout zde.

 

Veletrh probíhá celkem čtyři dny. Jaké dny by si čtenáři určitě neměli nechat ujít?

Po celou dobu konání veletrhu bude probíhat více než 80 odborných přednášek a seminářů, bude připraven opravdu skvělý doprovodný program zaměřený na současné a budoucí trendy v průmyslu. Záleží tedy na čtenářích a jejich konkrétní tematické preferenci, zda budou chtít navštívit jen veletrh nebo se zúčastnit i další odborné akce v rámci veletrhu, které budou v jednotlivých dnech probíhat.

 

Jedná se o mezinárodní veletrh. Kolik zahraničních firem na akci zhruba přijede?

Letošního ročníku veletrhu se zúčastnilo celkem 181 firem z 28 zemí. Vysokou účast tvoří tradičně slovenské firmy, ale početná skupina vystavovatelů přichází i z ostatních sousedních zemí např. z Německa, Rakouska, Polska aj. Zahraniční vystavovatelé tvoří 31 procent z celkové účasti všech firem, veletrh má tedy oprávněně  statut mezinárodního veletrhu. Jednání týkající se budoucí zahraniční spolupráce v rámci AMPER 2019 je již v plném proudu. Detaily zatím prozradit nemůžeme.