Pavel z 1. Web IT: “Nejdůležitější je nestát na jednom místě“


Pavel Dorňák je spoluzakladatelem firmy 1. Web IT, která svůj úspěch zakládá především na rozvoji a vzdělávání členů svého týmu. Zajímá vás, o co se CEO společnosti stará nebo u jakých činností si odpočine? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v tomto rozhovoru. 

 

Pavle, v 1. Web IT působíte na pozici CEO, co vše máte na starosti?

Zejména předávání zkušeností, šíření vize a hledání správného směru pro náš růst či pro plnění našich cílů. Jsem i takovým mentorem každého člena týmu, tak aby každý mohl naplno rozvinout svůj potenciál. Třeba u kluků programátorů zdokonalujeme technické dovednosti, komunikační schopnosti s klienty a podobně.

 

Proč jste se rozhodl 1. Web IT založit?

Při zakládání Webitu šlo o souhru okolností. Myslím, že společnost odráží můj osobní vývoj či postupný rozvoj technologií okolo nás. Vždy jsem chtěl podnikat, být flexibilní, nezávislý a pracovat v dynamickém prostředí. Rád pomáhám našim klientům prosadit se v on-line světě. Nejdůležitější je pro mě rozvoj a růst. Nestát na jednom místě.

 

Co pro Vás bylo při budování firmy nejtěžší? Zvažoval jste někdy, že se na to "vykašlete"?

Ne, nikdy jsem na to nepomyslel. Těžkých chvil je v podnikání mnoho. Nikdy jsem neočekával, že podnikání bude jednoduché. Nicméně právě těžké chvíle jsou tou nejlepší zkušeností. Teprve s odstupem času se dokáži na těžké chvíle lépe připravit a ve většině případů je očekávat.

 

Kde čerpáte inspiraci a energii do další práce?

Všude kolem sebe - od lidí, se kterými se pravidelně potkávám či na nově objevených místech. Inspirace je na každém rohu. Energii čerpám hlavně od rodiny, během volnočasových aktivit či cestování.

 

Proč by kandidáti měli zvažovat práci ve Vaší firmě?

Protože spolupráce s námi je zároveň cestou poznání. Je spousta uchazečů, kteří nejsou připraveni na ni nastoupit, protože "nezakrnět" na jenom místě, vymýšlet nápady a pořád se posouvat, není jednoduché. Nicméně ti, kteří jsou připraveni růst a rozvíjet se, si spolupráci s námi patřičně užívají.

 

Stíháte se věnovat i svým koníčkům? Co ve volném čase děláte?

Ano, koníčky jsou pro mě velmi důležité. Uvolním se především během sportu - rád hraji třeba lední hokej či plavu. Samozřejmě si vyhrazuji čas na rodinu.