Pátý ročník Týdne Podnikání se blíží!


Podobně jako v minulých letech, i tento podzim si pro nás ELAI připravilo spoustu zajímavých akcí, které mají společného jmenovatele - podporu podnikání. Na naše otázky odpovídal Tomáš Cironis, Project & Key Account Manager ELAI.cz

 

Co je hlavním cílem Týdne Podnikání 2017?

Hlavním cílem je globální rozvoj podnikání a startupů formou pořádání co nejširší škály událostí vztahujících se k podnikání pro všechny zájemce o podnikání. Snahou je, aby se osoby, které podnikají, navzájem globálně více propojovaly, sdílely své zkušenosti, a tak spolu vytvářely ekosystém podpory této chvályhodné lidské činnosti. Jsme hrdí na to, že Česká republika nezůstává pozadu a již pátým rokem participuje s více než 100 událostmi ročně při této největší celosvětovou událostí na podporu podnikání - zapojeno je již přes 170 zemí světa, událostí se globálně zúčastnilo již 50 milionů zájemců o podnikání.

 

Kdo za Týdnem Podnikání stojí?

Za Týdnem podnikání globálně (Global Entrepreneurship Week) stojí americká nezisková organizace, která tuto neziskovou iniciativu rozjela už v roce 2008. Pro Českou republiku je pořádající organizací European Leadership & Academic Institute (ELAI), který vznikl v roce 2010 k rozvoji talentu v České republice. Kromě vzdělávání firem a startupů s byznys lektory jako je šéfka Google nebo šéfredaktor Forbes realizuje ELAI ještě Týden inovací ČR který probíhá v květnu.

 

Kolikátý ročník se v Česku letos koná?

V roce 2017 se bude Týden podnikání v České republice konat již popáté. V minulém roce proběhlo rekordních 135 událostí, které navštívilo více než 7 000 účastníků. Letos se můžete těšit opět jak na více než 100 Doprovodných událostí po celé České republice, tak na Hlavní událost 15. listopadu ve Slovanském domě v Praze, kde promluví na konferenci i světová esa jako Chris Kelsey, který ve 20ti letech se svým druhým úspěšným startupem staví historicky první mrakodrap na světě postavený 3D tiskem, nebo Matt Komorowski, šéf Paypalu pro severní a střední Evropu.

 

Jaké akce jsou během tohoto týdne obvykle nejzajímavější?

Desítky partnerských organizací pro vás připravují širokou škálu událostí, proto je obtížné vybrat ty nejzajímavější, každý má trochu jiný vkus a zájem o jiná témata. Určitě zajímavé budou také FuckUpNight Prague o neúspěších úspěšných lidí, CSLegal a jejich seminář Akvizice jako nástroj růstu či coworkingová centra se svými událostmi jako třeba Impact Hub, Opero, K10 a další. Celý seznam najdete zde na webových stránkách Týdne podnikání ČR 2017.

 

Vrcholem Týdne podnikání ČR 2017 bude veletrh s konferencí, přiblížíte nám i tuto akci?

Hlavní událost, dne 15. listopadu od 10:00 do 20:00 ve Slovanském domě, sestává z Hlavní konference Týdne podnikání, odborných seminářů a veletrhů pro všechny zájemce a nadšence do podnikání. Na Hlavní konferenci promluví jak již zmíněný Chris Kelsey nebo Matt Komorowski, dále investor do startupů a bývalý globální viceprezident HP Jan Zadák, dále třeba dva představitelé globálně úspěšných českých značek, šéf Y SOFT Václav Muchna a spolumajitelka Dermacol, Věra Komárová. Vstupenky je možné pořídit si na webových stránkách Týdne podnikání ČR 2017.

 

A teď to nejdůležitější: kdy se bude další Týden podnikání konat a jak je to s přihlašováním na jednotlivé akce?

Týden podnikání se koná vždy třetí týden v listopadu, letos tedy od 13. do 19. listopadu s Hlavní událostí ve středu 15. listopadu ve Slovanském domě. Více informací a registraci jak na Hlavní událost, tak na Doprovodné události naleznete taktéž na webových stránkách Týdne podnikání ČR 2017.