Přihlaste svůj startup do Deloitte Technology Fast 50!


Již devatenáctý ročník soutěže Deloitte Technology Fast 50 pomalu klepe na dveře. Daří se vašemu startupu a měli byste zájem porovnat síly i v mezinárodní konkurenci? Neváhejte a přihlaste se do této soutěže, která vám mimo jiné zajistí pozornost médií, ale i potenciálních investorů. O tom, jak soutěž probíhá, i o tom, jak se v ní daří českým startupům, jsme si popovídali s Jirkou Sauerem, ředitelem projektu Fast 50 Česká republika.

 

Jirko, popíšete nám v krátkosti, proč soutěž Deloitte Technology Fast 50 pořádáte?

Podporujeme nové příležitosti, lokální projekty i firmy, které rostou tempem, jež stojí za pozornost – ve středoevropském regionu se technologickým společnostem daří, mohou za to dobré podmínky na trhu, ale i produkty či služby, které přispívají k rozmachu celého odvětví. V České republice pak máme spoustu talentovaných lidí se skvělými nápady – ty jsou schopné měnit celá odvětví a přispívají k dalšímu rozmachu technologií nejen u nás. A my jsme rádi u toho.

 

Jak se v ní daří českým startupům?

Soutěž Technology Fast 50 letos pořádáme už po devatenácté, za tu doby se jí zúčastnilo spoustu společností, které dokázaly uspět nejen ve středoevropském regionu. Ze startupů se staly firmami s mezinárodním přesahem, jako například Prusa Research, STRV či loňský vítěz Kiwi.com. Každoročně tak sledujeme, jak se z malých hráčů stávají světoznámé firmy, které se řadí mezi špičky ve svém oboru a dokáží tak obstát nejen při středoevropském srovnání, ale také s další mezinárodní konkurencí. Umístění v naší soutěži dokazuje, že mimořádného růstu mohou dosáhnout i domácí čeští podnikatelé.

 

Pro jaké firmy je určena?

Do všech žebříčků soutěže Technology Fast 50 se mohou přihlásit firmy z těchto oborů: Hardware, software, média, komunikace, farmaceutický průmysl, hi-tech, nanotechnologie nebo lékařské technologie. Rádi bychom přivítali i více firem, které zohledňují ekologický přístup k podnikání, novinkou letošního roku je proto cena za produkt či službu, které mají pozitivní dopad na společnost.

 

Podle čeho se firmy hodnotí? Kdo o výhercích rozhoduje?

Firmy se hodnotí podle dosažených výnosů uvedených ve finančních závěrkách za čtyři nebo tři finanční roky po sobě, záleží na tom, zda jde o hlavní kategorii Fast 50 nebo Vycházející hvězdy pro společnosti, které jsou na trhu teprve krátce. Na základě výsledků pak dojde k sestavení žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě včetně ČR. Mezinárodní porota Deloitte pak vybírá například i cenu pro nejvíce disruptivní inovaci, loni se mezi desítku nejlepších probojovala česká firma Idea Statica.

 

Co získáme účastí v soutěži?

Budete na trhu více vidět, posílíte povědomí o své firmě a o tom, co děláte, získáte příležitost pro další růst. Soutěž provází hodně publicity u nás a také v zahraničí, i díky tomu přilákáte nové talenty. Pokud srovnáte síly s mezinárodní konkurencí, víte, na čem jste, snadněji pak můžete získat přístup k financím a silnému partnerovi, který vám může pomoc při překonávání nástrah nebo v dalším směřování. Výhod je hodně, další je i to, že účast v soutěži je zdarma.

 

Do kdy a jak se mohu přihlásit? Jaký je harmonogram soutěže?

Přihlášky přijímáme do 31. července 2018 (včetně), registrovat se můžete on-line. Do 30. září pak bude probíhat ověřovací období, tedy kontrola všech přihlášek a následně sestavení žebříčku. Vyhlášení výsledků proběhne 11. října 2018.

 

Co budu k přihlášce potřebovat?

Nic, co byste neměli jako firma k dispozici. Kromě základních informací a popisu toho, čím se zabýváte, to pak dále budou finanční závěrky za finanční roky 2017, 2016, 2015 a 2014, pokud se hlásíte do hlavní kategorie Fast 50. Pro kategorii Vycházející hvězdy jsou to účetní závěrky jen za tři finanční roky (2017, 2016 a 2015). Podrobné informace najdete v této brožuře, přihlašovací on-line formulář vás provede všemi registračními kroky nutnými k tomu, abyste registraci zdárně dokončili.

 

Proč bych se se svým startupem měl přihlásit?

Poměříte síly s mezinárodní konkurencí, zařadíte se mezi nejrychleji rostoucí technologické firmy ve střední Evropě, máte velké šance automaticky se probojovat do dalšího žebříčku Deloitte – mezi 500 rychle rostoucích společnosti z regionu EMEA, a to nezní špatně. Účastí v soutěži zviditelníte svou firmu, produkt či službu, otevřou se vám dveře do zahraničí, zařadíte se mezi společnosti, kde chtějí pracovat ti nejlepší talenti.

 

Máte nějaký závěrečný tip nebo vzkaz pro naše čtenáře?

Nebojte se toho, loňský ročník ukázal, že české firmy mají co nabídnout a že v pohodě zvládnout změřit síly s mezinárodní konkurencí. Pokud jde o umístění, česká firma Kiwi.com vyhrála středoevropský žebříček Fast 50 a spolu s Prusa Research se probojovala do první desítky mezi 500 nejrychleji rostoucích technologických firem v regionu EMEA. Pomozte nám zopakovat loňský úspěch, pojďte do toho! Rádi vám pomůžeme, pokud s registračním procesem tápete nebo si nejste jisti, jaká kategorie je pro vás ta pravá.
Podrobné informace, registrační kritéria i ohlédnutí za uplynulým ročníkem najdete na www.deloitte.cz/fast50.