Monika ze Slevomat.cz: “Baví mě budování vztahů s partnery a jak se z nich postupně stávají „známí a přátelé“. “


Monika již čtvrtým rokem působí jako obchodní zástupkyně ve Slevomat.cz. I přes takovou dobu ji její práce stále baví a nedokáže si představit život bez ní. Jaká byla Moničina cesta k obchodní zástupkyni a čeho si nejvíce cení? Pokračujte ve čtení rozhovoru s Monikou :)

 

Jak jste se dostala k práci obchodní zástupkyně? 

Vlastně trochu jako slepá k houslím :-) Asi před pěti lety jsem narazila na inzerát malého slevového portálu, který tenkrát začínal a rozšiřoval tým obchodních zástupců. Nabídka mě zaujala a protože jsem po dvou letech ve firmě, kde jsem dělala účetní, potřebovala změnu, dlouho jsem neváhala a poslala jim svůj životopis. A bylo vymalováno :-)

 

A jak jste se dostala k práci pro Slevomat?

9 měsíců jsem pracovala pro zmiňovaný malý portál, ale pořád jsem pokukovala po jedničce. Napsala jsem do Slevomatu a byla jsem pozvána na pohovor. Práce obchodního zástupce mě bavila a chtěla jsem se posunout dál a uplatnit zkušenosti ve firmě, která má budoucnost.

 

O co se ve Slevomatu jako obchodnice staráte?

Ve Slevomatu jsem začala jako OZ pro region Morava. Po cca 3 letech jsem přešla do týmu Zboží, takže se starám o partnery – e-shopy – kteří prodávají zboží.  Někdy mám pocit, že se starám úplně o všechno, ale v zásadě pomáhám jak novým, tak samozřejmě stávajícím partnerům s tvorbou nabídek tak, aby byly zajímavé pro obě strany a byly pokud možno co nejúspěšnější.

Co na své práci nejvíce oceňujete, co vás na ní baví a co vám dává?

Oceňuji volnost a časovou flexibilitu. I po 4 letech musím říct, že mě práce pořád nesmírně baví a naplňuje, i když to někdy (často) stojí hodně sil a nervů (nejen mých). I tak je to ale pořád něco, bez čeho si neumím představit život :-) Baví mě budování vztahů s partnery a jak se z nich postupně stávají „známí a přátelé“. Taky různorodost – každý je jiný a na každého platí zákonitě i něco jiného. Baví mě na tom přicházet s něčím, co nikdo jiný nemá a pomáhat tak novým brandům se zviditelnit. Jeden z prvních partnerů, kterého jsem získala, je paní, která vyrábí marmelády. Tenkrát je vařila doma v kuchyni, sama, bez zaměstnanců. Zhruba po roce mi napsala děkovný e-mail, jak díky nám rozjela firmu a že má vlastní výrobnu, pár zaměstnanců, sklad a že by to bez nás nedokázala... co je víc? :-)

 

Jak vypadá takový typický den ve Slevomatu?

Vstávám kolem sedmé hodiny, odvezu dcerku do jeslí a zacvičím si :-) A pak začne kolotoč mailů, telefonátů, zadávání nabídek... Nemám přesný harmonogram, kdy co dělám a někdy mám pocit, že dělám asi sto věcí najednou. Tím, že pracuji z domu, tak nemám přesně danou pracovní dobu a jsem online víceméně pořád, pokud je potřeba :-) Třeba i teď z dovolené!

 

Kdybyste se mohla vrátit zpět v čase, jakou věc byste poradila svému mladšímu já?

Nevím, jestli bych úplně něco poradila, každopádně bych si poděkovala za to, že jsem to nevzdala a do Slevomatu napsala :-)