manGoweb: “Udržet se na stejné vlně, na kterou jsme naskočili a růst tak, abychom dělali nejlepší weby na světě a zároveň zůstali klidní.“

manGoweb: “Udržet se na stejné vlně, na kterou jsme naskočili a růst tak, abychom dělali nejlepší weby na světě a zároveň zůstali klidní.“

17. úno 2015 Redakce 2 min

Dnes jsme vyzpovídali Pavla z manGowebu

 

Co vlastně manGoweb dělá?

manGoweb dělá, co ho zrovna baví a láká. Převážně jsou to weby. Malé i obří, pro klienty i naše vlastní, pro zábavu, tvrdý byz nebo třeba nějak společensky angažované. Spojovníkem je asi primárně pocit, že na projektu vyrosteme, že nás bude bavit, těšit a že na něm můžeme ukázat, v čem jsme tady nejlepší.

 

Proč se jmenujete manGoweb?

Chtěli jsme být takový čerstvý vítr, ale Refresh, 2fresh a Banán už byly zabrané (smích :-). Tak jsme si řekli, že budeme aspoň exotický a strašně nám tehdy chutnaly manga. A i přesto, že dneska spolupořádáme Webexpo, učíme mladé startupisty na Junior Internetu a děláme spoustu dalších věcí, nevadí nám ten "web" v názvu, protože se to stejně všechno točí kolem něj.

 

Na jaké svoje projekty jste nejvíc hrdí?

Teď nás strašně baví první pořádný a přesto trochu punkáčský bikesharing - Rekola, o který je celosvětově obří zájem. Pak máme za sebou hezké práce pro časopis Respekt, škodovku, Globus, velké a zatím ne úplně rozjeté mobilní nakupování Buytheway a mraky dalšího.

 

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Udržet se na stejné vlně, na kterou jsme naskočili a růst tak, abychom dělali nejlepší weby na světě a zároveň zůstali klidní. Nechceme se dostat do klasického agenturního stavu, kdy se jakékoli rozhodnutí řeší optikou peněz. Na to ale musíme být dobří, vlastně nejlepší.

 

Jak vypadá v současnosti váš tým?

Je nás asi 20. Máme u nás špičkové programátory a kodéry, grafiky, kreativce, interakční designéry, analytika a ekonoma. Na různých projektech ale spolupracujeme s dalšími desítkami lidí, takže manGoweb už je občas hodně hlučný ekosystém.

 

Jaké typy lidí k vám hledáte?

Hledáme naskillované programátory a kodéry se zkušenostmi, kteří se umí učit, mají dostatek času a chuti být s námi stále v jednom kole. Především ovšem dobré lidi, kteří neradi tráví minuty zbytečnými věcmi, nebojí se pracovat ve světě a lidsky si s námi sednou.

 

 

Máte nějaké tématické benefity (třeba manga)?

Děláme manGofreshe v superodšťavňovači. A netématických máme tolik, kolik si jich uděláme.

 

Jak vypadá typický pracovní den u vás?

Scházíme se zhruba mezi 9 a 10 a v různých týmech nebo každý sám jedeme do oběda. Občas jsou hodně rušné dny, občas úplně tiché, podle toho jak to vyjde. A stěhujeme se teď do většího prostoru na Jungmaňáku, aby si to mohl každý nastavit podle momentální potřeby. A budeme mít mega obří terasu, heč.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články