Lukáš Petřík ze Zentity a.s.: “Práce v Zentity mi dává možnost být součástí něčeho, co teprve vzniká“


"Možnost rozvíjet se je velice důležitá. To rozhodnutí mi změnilo život a jsem za něj velmi rád." říká Lukáš Petřík, vedoucí vývoje v Zentity. Co se skrývá pod touto pozicí a co ho na jeho práci baví? A jak se mu pracuje v Zentity? Pokračujte ve čtení rozhovoru s Lukášem a dozvíte se více :) 

 

V Zentity působíte už několik let. Jak jste začínal a co je nyní vaší náplní práce?

V Zentity jsem začínal jako iOS vývojář, nyní pracuji jako vedoucí vývoje. Kromě programování se tak podílím i na směřování firmy a tvorbě vývojářských standardů a příruček. Zároveň asistuji našemu HR oddělení při výběru kandidátů.

 

Vaše práce je dost obsáhlá. Co vás na ní nejvíce baví a co vám práce v Zentity dává?

Nejvíc mě baví možnost tvořit něco nového, podílet se na něčem, co se dostane do rukou ostatním lidem, ať už jde o bankovní aplikaci nebo třeba karetní hru. Práce v Zentity mi tak dává možnost být součástí něčeho, co teprve vzniká.

 

 

Jaký je váš pracovní den?

Ráno začínám ještě doma čtením emailů a plánováním dne. Pak se přesouvám do kanceláře v Holešovicích, kde probírám další záležitosti osobně s kolegy. Někdy jedu přímo za některým z klientů, pokud je potřeba řešit něco přímo na místě. Na oběd jdu nejraději do nějaké indické nebo vietnamské restaurace. Odpoledne se od mého rána nijak neliší, takže pokračuji v rozdělané práci.

 

Jak to v Zentity vypadá? Jaký je tam kolektiv a čeho si nejvíce v Zentity ceníte?

Minulý rok jsme se přestěhovali do větších prostor, takže v Zentity to teď vypadá moderně a rozlehle. Máme několik zasedacích místností i odpočinkové zóny. Pracovní kolektiv je úžasný. Chodíme společně na různé akce, na pivo, na laser game atd. Nejvíce si cením toho, že i když Zentity rychle roste, stále si zachovává osobní přístup k zaměstnancům.

 

Co je vaší motivací?

Mou motivací je splnění toho, o čem jsem snil už jako malý, a to je tvořit aplikace, které budou lidé rádi používat, a které jim ulehčí každodenní činnosti.

 

Kdybyste mohl něco sdělit čtenářům, kteří přemýšlejí nad změnou zaměstnání, co by to bylo?

Aby se toho nebáli. Já před Zentity pracoval ve velké korporátní firmě, kde jsem měl jistotu práce, ale zároveň jsem se neměl kam posunout. A možnost rozvíjet se je velice důležitá. To rozhodnutí mi změnilo život a jsem za něj velmi rád.