Lukáš Kroček ze Suitest: “Získal jsem to, co je pro mě v práci nejdůležitější, a to je skvělá parta lidí...“


"Způsob, jakým testujeme aplikace, nenabízí nikdo jiný" říká Lukáš, programátor ze Suitest a je to Lukáš, kdo byl u zrodu celého produktu! Jak to vzniklo? A co Suitest plánuje do budoucna? Třeba jste to právě vy, kdo chce být členem týmu a podílet se na cestě do různých koutů světa! Nenechte si to ujít a přečtěte si rozhovor s Lukášem Kročkem. 

 

V Suitest jste přes tři roky a právě vy jste přispěl ke vzniku nástroje pro testování aplikací. Jak vás to napadlo?

Pracoval jsem na projektech, kde jsem obětoval více času testování než samotnému programování a taky nebylo moc, kde se poradit. Navíc se běžně stávalo, že jsem opravil chybu na jednom zařízení a na druhém aplikace přestala fungovat úplně, čímž bylo testování ještě náročnější. Začal jsem přemýšlet, jak si situaci usnadnit a napadlo mě vymyslet nástroj, který by ušetřil čas, zjednodušil komunikaci mezi zadavatelem a zpracovatelem projektu a hlavně dodával relevantní informace přímo samotnému programátorovi. Suitest navíc umožňuje testovat aplikaci na zařízeních, které vy nemáte k dispozici, ale zákazník ano. Nedochází tak k situacím, kdy zákazník otevře aplikaci právě na jeho zařízení a nespokojen vám vrací aplikaci k opravě.

 


Jak jste v Suitest začínal? A co je nyní vaší náplní práce?

V úzkém kruhu kolegů jsme dali projekt dohromady a dále jsem pracoval jako programátor. Jak byla aplikace funkční, začal jsem ji také používat, abych viděl výsledek naší práce a také zda dává smysl. Dalo by se říct, že se od té doby vlastně nic nezměnilo. Stále řešíme nové a nové platformy a vylepšujeme stávající funkce, aby nástroj byl co nejjednodušší i s rozšiřováním možností a přizpůsobujeme ho novým trendům.

 

Suitest má velké plány do budoucna. Jaký boom se chystá a na co se těšíte?

Suitest jako nástroj je zcela ojedinělý. Způsob, jakým testujeme aplikace, nenabízí nikdo jiný. V současné době objíždíme veletrhy (NAB v Las Vegas, Broadcast Asia v Singapuru, Tv Connect v Lonýně nebo IBC v Amsterodamu) a snažíme se oslovit co nejvíce zákazníků. Také rozšiřujeme naši nabídku o další platformy. Takže se jako vývojář těším především na další výzvy.

 

 

Pokud se nemýlím, tým Suitest je složen z cca 25 lidí. Co vám na tomto malém kolektivu vyhovuje?

Předně si v takhle malém kolektivu pořád ještě dokážu zapamatovat jména všech kolegů ☺. Myslím si, že v menším kolektivu vládne vřelejší atmosféra a spoustu věcí jsme schopni vyřešit mnohem rychleji a efektivněji než ve velké firmě.

 

Co vám práce v Suitest dalo?

Získal jsem to, co je pro mě v práci nejdůležitější a to je skvělá parta lidí, kteří k sobě přistupují rovnocenně a naslouchají jeden druhému. Jako člověk, který sleduje a zkouší nejmodernější “vychytávky”, jsem rád, že díky Suitestu budou fungovat o něco spolehlivěji, a tím se i urychlí jejich vývoj.


 

Otázka závěrem. Proč bych měla chtít pracovat pro Suitest?

Protože se tady rozjíždí něco velkého a byla by škoda u toho nebýt. Především testerům u nás nabízíme jedinečnou možnost produkt nejen testovat, ale i významně ovlivnit jeho samotný vývoj. Je to přece tool pro testery, tak kdo mu může rozumět lépe než oni sami.