Konec nepraktických cyklocomputerů. Firma vyvíjí za 100 milionů operační systém pro kolaře


Kdo se trochu víc věnuje cyklistice, nejspíš dobře ví, že sehnat computer, který by byl co k čemu, není legrace. Vysokou úroveň slibuje krabička Karoo od amerického startupu Hammerhead. Tato parta cyklo nadšenců se však rozhodla svůj produkt ještě vylepšit a vybavit jej vlastním operačním systémem. Minulý týden na to dostala injekci 4,2 milionu dolarů (95,6 milionů korun).

Společnost se sídlem v New Yorku už dříve vybrala přes crowfunding peníze na svůj výše zmíněný cyklocomputer s vysokým rozlišením a odolností vůči otřesům, který nabídl zejména navigaci a tréninkové režimy.

Zakladatel a CEO Piet Morgan se ale nechal slyšet, že tohle je málo. Vysnil si produkt, jenž bude mimo jiné interaktivnější, komunikativní se sociálními sítěmi a ponese bezpečnostní prvky pro ochranu bicyklu před zloději.

V závěru minulého týdne se dočkal, když společnost oznámila, že sehnala 4,2 milionu dolarů v investici vedené Primary Venture Partners a KB Partners. „Tato nová investice nám umožní hlouběji investovat do vývoje softwaru pro computer Karoo a jeho operačního systému,” oznámil CEO společnosti.

Současný cyklocomputer Karoo, který je aktuálně k mání za 400 dolarů (9 tisíc korun), beží na operačním systému na bázi Androidu. Plný potenciál ale podle zakladatelů rozvine až s novým systémem, který má jednotce zpřístupnit app store, a umožnit tak instalaci softwaru třetích stran. „Pro uživatele bude operační systém Karoo znamenat nové vzrušující možnosti,” uvedl Morgan.

Autor: VAL