Katka z PPC Profits: “Baví mě právě ta různorodost a možnost organizovat si pracovní program tak, jak zrovna potřebuji“


Katka je copywriterkou v PPC Profits. Mimo psaní článků se věnuje i dalším aktivitám, díky kterým je její pracovní život různorodý. Zajímá vás, co se skrývá pod pozicí copywritera a proč zkusit práci v PPC Profits? Odpovědi naleznete v následujícím rozhovoru. 

 

V PPC Profits jste na pozici copywritera. Co taková práce obnáší?

Většinou dostanu zadání na článek, včetně klíčových slov, která se v textu musí objevit. Samotné téma už je většinou na mě, takže mám poměrně volnou ruku. Dělám ale i korektury, různé úpravy textů a podobně. Zkrátka to, co je zrovna potřeba.

 

Proč jste se rozhodla být copywriterem? Co máte na této práci ráda?

Musím přiznat, že jsem se tak úplně nerozhodla, spíš to přirozeně vyplynulo. A já jsem tomu moc ráda! Učila jsem totiž v jazykové škole, občas udělala nějakou korekturu a poohlížela jsem se ještě po něčem dalším. Psaní článků pak bylo díky mému bohemistickému vzdělání optimálním řešením.

 

Jak vypadá váš pracovní den?

Mohlo by se zdát, že je velmi jednotvárný, ale není tomu tak. Kromě copywritingu se věnuji i korekturám a také výuce jazyků, která představuje vítané oživení. Baví mě právě ta různorodost a možnost organizovat si pracovní program tak, jak zrovna potřebuji.

 

Kdybyste se mohla vrátit v čase, volila byste stejnou profesi?

Těžko říct. Možná bych se vydala snazší cestou, přece jenom být zaměstnancem se stálým platem a pevnou pracovní dobou má něco do sebe. Ale možnost uplatnit získané vzdělání a zároveň se stát pánem svého času u mě zvítězila. Proto se u mě žádná „kdyby“ nekonají…

 

Jaké jsou nejdůležitější předpoklady pro to stát se dobrým copywriterem?

Podle mě je zdaleka nejdůležitější pečlivost a disciplína. Každý text potřebuje svůj čas, ať už v rámci shromáždění podkladů, při samotném psaní, nebo kvůli důkladné kontrole. Dobrý copywriter se však neobejde ani bez všeobecného přehledu, výborné znalosti pravopisu a samozřejmě také citu pro jazyk.

 

Jaké texty píšete nejraději?

Přece jenom raději píšu o tématech, která jsou mi blízká. Vzhledem k tomu, že se zajímám o zdravý životní styl, jsem ráda, když dostanu zadání z této oblasti. Baví mě psát o módě, ale také o seberozvoji a podobně. Stejně tak ráda píšu o knihách, filmech nebo cestování. Ovšem každý článek na téma, které mi není zrovna blízké, vnímám jako příležitost dozvědět se o této oblasti něco více. Kdoví, jaká znalost se mi bude jednou hodit…

 

Chtěla byste něco vzkázat našim čtenářům, kteří zvažují práci v PPC Profits?

Určitě není proč váhat! Zajímá-li vás práce související s PPC reklamou, SEO, tvorbou textů na zakázku a podobně, není důvod to nezkusit. Zabrousíte tak do různých oblastí, navíc vás, stejně jako mě, jistě příjemně překvapí pohodový mladý tým.