IReSoft: “Lidi neřídíme, ale vedeme“


IReSoftu si nejvíce váží toho, že i přes neustálý růst jsou jako jedna velká rodina. Zajímá Vás, jak firma vznikla a jaké jsou její základní hodnoty? Na tyto a mnohé další otázky nám IReSofťáci odpověděli v následujícím rozhovoru. 

 

Co IReSoft dělá?
Děláme, co nás baví a dává nám smysl. Z myšlenek vytváříme produkty, které zákazníci opravdu používají, a ze kterých mají užitek. Snažíme se, aby naše produkty byly promyšlené a kvalitní, aby naše služby šly nad rámec očekávání zákazníků, a abychom budovali dlouhodobé vztahy.

 

Proč jste rozjeli IReSoft?
Na začátku (v roce 2002) jsme byli dva kamarádi, dva studenti vysoké školy, které bavilo po nocích programovat a vydělávat si na život. V prapočátku všeho jsme vytvářeli software, který zpracovával data z docházkových čteček. Byznys se rozjížděl a škola se pro nás postupně dostávala na druhou kolej. Zásadní zlom v růstu naší společnosti nastal, když jsme vstoupili na trh sociálních služeb. První kanceláře jsme měli ve 100 metrovém bytě na ul. Křídlovické, kde byly celkem tři pokoje. Byli jsme taková velká rodina v malém bytě. Byt byl úžasný, ale postupem času jsme se tam neměli šanci vejít. Proto jsme se přestěhovali na ul. Cejl, kde jsme dodneška.

 

Co je Vaše inspirace?
Inspirujeme se od sebe navzájem. Ušli jsme dlouhou cestu a kromě úspěchů jsme zažili taky spoustu pokusů a omylů. Věříme však, že směr, kterým teď jdeme, je správný. Lidi jsme přestali řídit, ale vést a věřte, že díky tomu se začaly dít velké věci… :). Důležité také je, že Jirka chce svými zkušenostmi inspirovat i ostatní.

 

Co považujete za největší úspěch IReSoft?
Nejvíc si vážíme toho, že můžeme dělat to, co nás baví a dává nám smysl. Že máme ve firmě super lidi, skvělou atmosféru a přátelské prostředí. A přestože je nás tolik, kolik nás je, pořád jsme jedna velká rodina. Všichni navzájem se potřebujeme a jsme jeden tým, který táhne za jeden provaz a dokonce i na stejné straně :)

 

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Kam dál? Je na čase vyrazit do světa :-)

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?
Přestože je nás tolik, kolik nás je, pořád jsme jedna velká rodina. Čím to? Díváme se na svět stejnýma očima. Tady jsou naše hodnoty, kterým věříme a snažíme se je dodržovat.

  • Buď spolehlivý a hraj férově
  • Aktivně se zapojuj
  • Buduj vztahy
  • Buď otevřený změnám
  • Chtěj se rozvíjet

A určitě by jim měl věřit každý další iresofťák. Nejsou to prázdná marketingová sdělení, jak jsme dobří. Zhmotnili jsme názory a zážitky lidí zevnitř IReSoftu.

 

V čem jste jiní než konkurence?
Nejsme jen další obyčejná softwarová společnost. U nás myslíme jinak a nebojíme se jít proti proudu. Věříme, že lidi ve firmě jsou tím nejcennějším. Podařilo se nám vytvořit výjimečnou firemní kulturu, na kterou jsme hrdí. U nás nenajdeš korporátní bulšit. Snažíme se rozvíjet jedinečnost a potenciál každého zaměstnance.


Jak vypadá pracovní den v IReSoft?
Mrkni na pracovní den konzultanta Milana:


Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?.
Můžeš si prohlédnout náš web.

Můžeš nás sledovat na FB.

Číst náš blog.

Číst Jirkův blog.

Nebo si můžeš nechat poslat naši knížku firemní kultury. Stačí nám napsat.