Etnetera spouští Mobile Academy pro začínající iOS vývojáře


Firma Etnetera a.s., která se zabývá vývojem webových, mobilních a VR/AR aplikací, otevírá první ročník Mobile Academy zaměřený na iOS platformu a programovací jazyk Swift. Přihlašování právě probíhá a výuka odstartuje v březnu. Detaily prozradil Miloš Felix, lídr Mobile VR divize v Etneteře.

 

Proč se Mobile Academy zaměřuje na iOS?

Swift nás baví a chceme tím nakazit i zájemce o iOS, pro které počáteční investice do hardwaru představuje překážku. Máme dost zkušeností z velkých mobilních projektů. Učení a sdíleni know-how  je nedílnou součásti naši firemní kultury. Po loňském nápadu spojovat komunitu organizováním mDevTalk meetupů (společně s Avastem a Ackee) je vlastní mobilní akademie logickým krokem. Zároveň chceme mezi účastníky najít nové přátele a snad i budoucí kolegy.

 

Jak bude výuka probíhat?

Studium bude probíhat 8 týdnů, startujeme na začátku března. V každém týdnu čeká studenty jeden celodenní workshop složený z teorie a praktických cvičení pod taktovkou 4 mentorů: Jana Čislinského (autora aplikace Zvednout to?), Petra Urbana, Jiřího Zouduna a mě. Z každého dne si účastník odnáší kromě nových vědomostí domácí úkol.  Mezi workshopy může využít konzultace s mentorem, případně náš hardware. Pro úspěšné ukončení kurzu je nutné navštívit alespoň 6 workshopů a splnit všechny domácí úkoly. Počítáme s tím, že se workshopy budou konat v sobotu, pokud se s finální skupinou studentů nedomluvíme jinak.

 

Co musí zájemci splňovat? Jak se mají přihlásit?

Zájemce čeká dvoufázová registrace. V prvním kole nám prozradí, jak jsou daleko s programováním (znalost je výhodou, ale ne podmínkou). Od toho se pak odvíjí druhé kolo, ti pokročilejší ukážou své logické myšlení a zkušenosti na úkolech zadaných přes Codewars. Méně zkušení nás mohou přesvědčit svou motivací. Vybrané kandidáty během února pozveme k osobnímu pohovoru.

Zájemci se můžou přihlásit do konce ledna 2018 na webu Etnetera Mobile Academy.