Ve Vegas začal technologický svátek CES. Ukázal podvodní sluchátka nebo chodící auto


Osmého ledna začal v Las Vegas největší technologický veletrh CES (Consumer Electronics Show), který potrvá čtyři dny a představí nejrůznější technologické inovace.

Na konferenci se 180 tisícům účastníků z přibližně 150 zemí bude prezentovat více než 4 500 společností. Mezi nejznámější můžeme jmenovat například Google, Sony, LG nebo Samsung. CES je tematicky rozdělená do rozmanitých sekcí, jako je například umělá inteligence a robotika, drony, virtuální a augmentovaná realita, 3D tisk, chytré domácnosti nebo fitness.

První CES veletrh se konal v roce 1967 v New Yorku a od té doby na něm bylo představeno množství nových technologií, z nichž některé lidstvu změnily život. Mezi nejzajímavější patří třeba videorekordér uvedený v roce 1970, Blu-Ray DVD v roce 2003, OLED televize v roce 2008 a nebo samořízená auta v roce 2013.

Samořízená auta budou pravděpodobně i jedním z hlavních témat letošního roku, jelikož jejich vývoj v poslední době významně pokročil. Velká diskuze zřejmě proběhne okolo 5G neboli nového standardu pro mobilní sítě, jehož spuštění je plánované na rok 2020, a stejnou, či dokonce větší pozornost na sebe zřejmě strhne i klíčové téma umělé inteligence. Pozornost se jistě dostane i LG se svými obřími (65 palcovými) vysunovatelnými OLED televizemi.


A co zajímavého přinesl první den konference? Nového roztomilého robota „Lovota“ od Groove X, chodící auto od Hyundai, Google Assistanta propojeného se zrcadlem či sluchátka Aftershokz Xtrainerz, která budou fungovat i pod vodou.

Autor: Kateřina Červená