Designeo: “Vždycky jsem chtěl mít firmu, kterou můžu budovat a které budu moci dát maximum.“

Designeo: “Vždycky jsem chtěl mít firmu, kterou můžu budovat a které budu moci dát maximum.“

4. čvn 2015 Redakce 4 min

Dnes jsme pro vás vyzpovídali CEO Designeo Honzu Michalička

 

Co Designeo Creative dělá?

Vyvíjíme rozsáhlé webové portály na míru, mobilní aplikace, smart device aplikace a pouštíme se do nových výzev na poli digitálních technologií. Pracujeme na zajímavých projektech od velkých vnitropodnikových systémů, přes různé webové portály až po aplikace pro ovládání HW zařízení, např. fotobudky, RFID čtečky, čtečky kreditních karet apod.

 

Proč jste rozjel Designeo Creative?

Vyplynulo to ze situace. Už na střední jsem pracoval na malých webových projektech na živnost, zpravidla pro kamarády a známé. Při vysoké jsem to kombinoval s prací v Mibconu jako konzultant SAPu a sbíral zkušenosti. Postupem času bylo práce pro Designeo víc a víc a po státnicích jsem se rozhodl Designeu věnovat na plný úvazek. Vždycky jsem chtěl mít firmu, kterou můžu budovat a které budu moci dát maximum.

 

Co je Vaše inspirace?

Inspirace je všude kolem nás. Mám rád, když věci fungují jak mají, jsou jednoduché a přináší užitek. Pokud narazím na něco, co nefunguje, baví mě vymýšlet jak by to mohlo fungovat, vypadat lépe a proces zoptimalizovat. Ku příkladu jsem chtěl žít trochu víc zdravě a tak jsem před lety naprogramoval aplikaci, kde si můžete zapisovat svou denní konzumaci jídla a pití a díky rozsáhlé databázi dat s nutričními a energetickými hodnotami potravin, které spravují sami uživatelé, máte šanci změnit své stravovací návyky. Nebo jsme takhle s kamarády upekli cestovatelský portál Tripio, protože na trhu nebylo v té době nic, co by nám umožnilo si naplánovat cestu na základě zkušeností ostatních cestovatelů. Projekty dodnes běží a mají docela obstojnou návštěvnost.

 

Co považujete za největší úspěch Designeo Creative?

Nabité zkušenosti, růst a schopnost neustále se posouvat vpřed. Je to dřina a chce to pevné nervy. Kdo někdy rozjížděl nějakou firmu, ví o čem mluvím. Designeo slaví letos pět let existence a od prvních malých webíků jsme se posunuli k velkým projektům pro velké firmy, které nás baví a dávají nám smysl, jak mentálně tak ekonomicky. Práce máme nad hlavu, máme klienty, kteří nám věří a spolupracují s námi rádi a dlouho. To je velký úspěch.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Maximálně stabilizovat a rozšířit tým, pokračovat v tom co děláme a dělat to ještě lépe a hlavně si u toho všeho udržet bystré oko a jasnou mysl.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

Hledáme především osobnosti, týmové parťáky, kteří jsou dobří v tom co dělají, baví je to, mají již “něco” za sebou, jsou nadšeni pro věc a nehledají zašívárnu v korporaci. Nehledáme klasické zaměstnance, kteří jedou na píchačky a dělají jen to co je jim přikázáno. Pracujeme na principu svobodné firmy a k tomu potřebujeme lidi, kteří mají jistou dávku sebekontroly a disciplíny, protože je potřeba si neplést pojmy svoboda a anarchie. V současné době hledáme především šikovné vývojáře.

 

V čem jste jiní než konkurence?

Jako tým pracujeme v přátelském duchu, pracujeme na sobě, stále objevujeme nové věci a dáváme lidem v týmu příležitost makat na tom co je baví a brousit svoje silné stránky. Jsme schopni nabídnout jak zahraniční tak i místní klientelu, jak velké projekty, do kterých se lze ponořit na roky, tak i malé a o to zajímavější projekty (startupy). Ty nám do kanclu vždycky vnesou svěží vítr nových technologií a jejich využití. Záleží v čem se kdo najde.

 

Co je pro vás při budování Designea nejdůležitější?

Jsou to především lidé v týmu, kteří dělají Designeo takové, jaké je. A to je to nejdůležitější - vybudouvat stabilní tým lidí, které baví to čemu se věnují, dělají to s nadšením a pořádně. Buduje se tak kvalitní a dlouhodobý vztah s klientem a jak je známo, nejlepší marketing je spokojený klient.

 

Jak vypadá pracovní den v Designeo?

Každý den přináší nové výzvy a vždy začínáme Standup meetingy, po kterých se projekťáci věnují klientům, vývojáři se odeberou ke svým strojům. Během dne si pak již samostatně týmy řeší aktuálně vzniklé problémy, vymýšlí řešení pro zapeklité požadavky našich klientů, hodně se povídá, kreslí, pije káva a v pauzách si střihneme nějakou gamesu. Někdy jsou naše dny krátké, někdy dlouhé, někdy se musí přiložit ruka k dílu i o víkendech, když to situace vyžaduje jedeme i přes noc.

 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?

Nebojte se opustit svou bezpečnou zónu a vrhněte se s námi do nových výzev. Je to jako na houpačce, někdy se daří, někdy se nedaří, ale nebojte se neúspěchu, pokud se něco nepovede, je to drahocenná zkušenost, z které je potřeba se poučit, oklepat a jít dál. To je to co vás posouvá vpřed!

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články