Revolut odhalil titěrnou kancelář ve Vilniusu a na internetu to schytal

Revolut odhalil titěrnou kancelář ve Vilniusu a na internetu to schytal

27. bře 2019 Václav Lang 3 min

Na poli fintech má britský startup Revolut pověst rozjeté mašiny, která přináší do platební arény nové a nové inovace, její poslední odhalení ale zapůsobilo spíš jako výhybka do špatného směru. Když se věhlasný startup před pár dny pochlubil zbrusu novou kanceláří v hlavním městě Litvy Vilniusu, snesla se na něj vlna posměšků.

Od svého vzniku v roce 2015 stihl Revolut v Evropě získat přes tři miliony uživatelů a zprostředkoval transakce ve výši přes 28 miliard amerických dolarů.

Nabízí aplikaci, ve které si uživatelé mohou během 60 vteřin založit běžný účet, platit v zahraničí ve více jak 150 měnách bez poplatků, na svém Revolut účtu disponovat a směňovat 25 měn za aktuální mezibankovní kurzy a posílat domácí i zahraniční platby bez poplatku. Loni v květnu zavedl přímé nabíjení v českých korunách a oficiálně tak vstoupil na tuzemský trh. Koncem října také otevřel svou kancelář v Praze. To však zdaleka nevyvolalo takový poprask jako odhalení nových kanceláří ve Vilniusu.

„Dnes jsme otevřeli dveře naší nové kanceláře ve Vilniusu, v Litvě,” pochlubila se společnost v pondělí na Twitteru fotkou, na které se v místnosti o velikosti autobusové čekárny českého maloměsta tísní skoro 20 pracantů u strohých stolečků s minimem prostoru. V jednom případě dokonce dva lidé s dvěma monitory u jednoho stolku.

„Splňujeme všechny požadavky.”

Na sociální síti to okamžitě vyvolalo vášnivou debatu plnou posměšků. „I v mojí skříňce je víc místa,” napsala například jedna z uživatelek. „Peklo na zemi,” následoval další. A další: „Kdo by řekl, že jsou nemovitosti v Litvě tak drahé?”, „Vypadá to spíš jako školní třída než kancelář.”, „Příšerné, žádný prostor, stísněnost, hluk a nulové soukromí.” Mnozí se pozastavují nad humánností takových prostorů, další se dokonce ptají, zda je to vůbec legální.

Novinka neušla ani českým a slovenským uživatelům. „Nejhorší kancelář, jakou jsem kdy viděl. I uklízečky na Zš měly víc osobního prostoru ve svém kumbálku. A oni se tím ještě chválí,” uvedl jeden z uživatelů. „To je šílenost. Jako ti tři vedle sebe? Tam absolutně neexistuje osobní prostor, natož možnost nějaké komcentrace,” napsal další.

Britové si však za svými novými prostory stojí. „Věřte tomu, nebo ne, splňujeme všechny požadavky,” odpověděla firma na rýpnutí, jestli nezapomněli na požární východ, a další výtky odráží optimistickou hláškou jako z učebnice PR: „Byla to opravdu výzva vměstnat tolik skvělých pracovníku do jediné místnosti.”

V této souvislosti je zajímavé připomenout si únorový článek na webu Wired Revolut insiders reveal the human cost of a fintech unicorn's wild rise. V něm si údajní bývalí zaměstnanci stěžují na tvrdé a neférové zacházení.

Autor: Václav Lang

Foto: Revolut, Twitter

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!
Přečtěte si dále
Související témata:
Další články