7 nejlepších podcastů o startupech a byznysu podle Dana Tržila, autora jednoho z těch nejúspěšnějších


Podnikatelé jsou nejvášnivějšími posluchači podcastů, kategorie byznys patří k těm nejpopulárnějším. Které jsou však kvalitní a stojí za poslech? Přinášíme sedm tipů od Dana Tržila, autora jednoho z nejpopulárnějších českých podcastů Proti Proudu s více než 330 tisíci poslechy.

Unikátní know-how ze světa online podnikání bylo to, co dovedlo k podcastům také mě. Podcasty jsou nejosobitějším formátem, ve kterém největší světová esa sdílejí své zkušenosti a podnikatelské lekce.

Na rozdíl od spousty povrchních článků jdou podcasty do hloubky a nebývalých detailů. Umožňují tak sledovat zahraniční trendy nebo pozorovat vaše podnikatelské vzory a neopakovat jejich chyby. Vybral jsem ty nejzajímavější společně s tipy na konkrétní epizody.

1. Smart Passive Income

Rozhovory s lidmi ze světa online podnikání. Dozvíte se různé typy byznys modelů a konkrétní marketingové tipy a triky. Někteří z hostů jsou experty na jednotlivé oblasti online marketingu, ale většina jsou podnikatelé, kteří se nebojí otevřeně sdílet své úspěšné recepty.

Web: https://www.smartpassiveincome.com/

Epizoda, která stojí za to: How to Buy and Sell Websites with Empire Flippers Founder Justin Cooke

2. StartUp

Podcastová série o tom, jaké doopravdy je rozjet svůj startup. Velmi populární pořad od podcastových mistrů z firmy Gimlet má v tuto chvíli čtyři série, které dokumentárním stylem ukazují podnikatelský život. Od svého spuštění v roce 2014 má podcast desítky milionů stažení.

Web: https://www.gimletmedia.com/startup

Epizoda, která stojí za to: How to Value Your Startup

3. Exponential Wisdom

Komorní podcast Petera Diamandise a jeho coache Dana Sullivana. Jedná se o pravidelné rozhovory těchto superhvězd o futuristických vizích a jejich představách, jak technologie disruptuje různá tradiční odvětví.

Web: http://podcast.diamandis.com/

Epizoda, která stojí za to: Transforming Entertainment

4. Startups For the Rest of Us

Podcast plný užitečných lekcí a informací pro tvůrce softwarových produktů. Moderátoři Rob a Mike mají přes 20 let zkušeností s launchováním softwarových startupů a pomohu vám vyhnout se chybám, kterými si sami prošli.

Web: https://www.startupsfortherestofus.com/

Epizoda, která stojí za to: When to Consider Outside Investment for Your Startup

5. The Pitch

Časopis Fortune tento podcast jmenoval „nejlepším podcastem o startupech”. Poslouchejte reálné podnikatele pitchovat reálné investory o reálné peníze.

Web: https://www.gimletmedia.com/the-pitch

Epizoda, která stojí za to: This Pitch is Damn Near Perfect (#39, Bluffworks)

6. The Tim Ferris Show 

Tim Ferris se snaží rozebrat nejúspěšnější světové osobnosti na částečky a odhalit jejich taktiky a nástroje, které používají ve svém všedním životě. Ačkoliv tento podcast není jen byznysový, najdete v něm spoustu podnikatelů od investorů, founderů až po dnes už celebrity typu Arnolda Schwarzennegra nebo Jamese Camerona.

Web: https://tim.blog/podcast/

Epizoda, která stojí za to: Jamie Foxx on Workout Routines, Success Habits, and Untold Hollywood Stories

7. Masters of Scale

Podcast spoluzakladatele LinkedInu a investora Reida Hoffmana. V každé epizodě Reid ukazuje, jak startupoví jednorožci vyrostli z nuly na bambilión a diskutuje svoje teorie s legendárními zakladateli.

Web: https://mastersofscale.com/

Epizoda, která stojí za to: Handcrafted (Brian Chesky, Co-founder & CEO of Airbnb)

Bonus: Tipy v češtině

Pokud raději posloucháte češtinu, i v naší kotlině je několik zajímavých podcastů na téma podnikání nebo specifických oblastí byznysu. Z těch předních bych doporučil Forbes Radio, Mladý podnikatel nebo Na vlně podnikání.

Autoři: Dan Tržil, Peter Brejčák