IT Analytik Aktuální

Factcool
Praha, Prague 1
Zaměstnanec
Full-time, Externě

Skupina FACTCOOL je síť mezinárodních internetových obchodů s oblečením, obuví, módními a sportovními doplňky. Naším cílem do roku 2020 je vybudovat významný online obchod s oblečením a obuví, s působením v 25-30 krajinách a milióny spokojených zákazníků.

Factcool byl založen v roce 2015. Sídlíme v Trenčíně, ale v Praze máme již rostoucí IT tým. Jsme skvěle se rozvíjející a stabilní startup se slovenským investorem v zádech.

O čem bude tvá práce?

Čeká nás několik výzev včetně přepisu současného backendu, na kterém běží celá firma. Snažíme se lépe pracovat s daty a potřebujeme celý proces přenastavit a zefektivnit. Pokud se něco změní, ty budeš ten, který zmapuje, jaké jednotlivé procesy to zasáhne, navrhne úpravy a bude je komunikovat dále. Až bude systém nasazen, je tu prostor pro další funkcionality a inovace.

Nicméně, plánů a představ máme do budoucna spousty a pokud budeš chtít, rádi ti o nich osobně povyprávíme.

 

Od tebe bychom potřebovali, abys:

 • rozuměl pojmům jako je UML, BPMN modelování, SCRUM, SQL, mock-up
 • pochopil, jak současně fungujeme a udělal si přehled o všech procesech a souvislostech (businessu)
 • zvládl tyto procesy zanalyzovat, přitom vždy hledal nejefektivnější řešení – rychlé, jednoduché a s nejlepším výsledkem
 • své návrhy a představy řešení zpracoval
 • zajistil sběr požadavků od zadavatelů, vytvářel use cases, popisoval user story, scénáře, (datové modely, tickety)
 • byl strukturovaný, měl analytické myšlení a slovo "systém" ti byl nejlepším kamarádem
 • úzce komunikoval s IT, aby implementace tvých nápadů proběhla rychle a pokud možno bezchybně :-)

 

Jistou výhodou ti při práci bude, pokud:

 • si umíš práci zorganizovat a neztratíš hlavu, když na tebe padá úkol za úkolem
 • máš zkušenost s projektem, který vznikal na zelené louce
 • nebojíš se komunikace i s ostatními odděleními (logistika, marketing, finance, …) – zjistíš si situaci, doptáš se, protože i oni se na tebe budou obracet s různými požadavky
 • fandíš spolupráci
 • máš zkušenost z oblasti e-commerce

 

Co za to? :-) 

Máme skvělý, přátelský tým, který spolu tráví také čas mimo kancelář. Zatím nás potkáš v HubHubu v centru Prahy, kde máme full servis (co se občerstvení a pracovních podmínek týče) plus speciality jako točené pivko nebo prosecco. Zároveň hledáme vlastní kanceláře, kde si vše přizpůsobíme.

Vážíme si otevřenosti, na všem se dá domluvit a na dobrých lidech rozhodně nešetříme. Techniku si můžeš vybrat, stejně tak jako další benefity, které navrhujeme podle našich představ a potřeb.

Factcool

Skupina Factcool je síť mezinárodních internetových obchodů s oblečením, obuví, módními a sportovními doplňky. Sídlíme v Trenčíně a právě teď zakládáme vývojářský tým také v Praze.

Naším posláním je přinášet našim zákazníkům zajímavou nabídku atraktivního sortimentu za cenově přijatelných podmínek. Důraz klademe na rozšiřovaní nabídky, lokální zákaznickou podporu v 18 jazycích, rychlou logistiku s krátkými dodacími lhůtami ve všech krajinách kde působíme.

Naším cílem do roku 2020 je vybudovat významný online obchod s oblečením a obuví s působením v 25-30 zemích a miliony spokojených zákazníků.

Co by vás mohlo zajímat?