Děsivě zajímavý inzerát na programátora Aktuální

4MAX
Liberec, Praha, Praha 2
Zaměstnanec
Full-time, Part-time

Ahoj,

tady Pavel. Mým úkolem tady je ohromit Tě, pokud bychom si sedli, a naprosto a totálně Tě odradit až znechutit, pokud ne. Tak jdeme na to, přivažte se a klidně si zapalte.

Takže - co tu dělám já: mám na starosti 4M, dvacetihlavý dev tým. Vždycky říkám, že naše práce je řešení zajímavých problémů* a že je nám do značné míry jedno, jaké technologie to obnáší: na každý problém jsou vhodnější jiné nástroje, navíc se ty nástroje překotně mění. Ale to, co zůstává, jsou způsoby přemýšlení a způsoby řešení (plus potřeba pořád vsakovat nové dovednosti). Takže se pořád učíme - ale některé technologie samozřejmě máme radši než jiné. Třeba C#, ale o tom se můžeme vcelku dlouho hádat (spíš s pár promile u piva). A pořád děláme chyby. Až bych řekl kraviny. Fakt. Pořád. Teda ne na běžícím pásu, ale bez chyb se nedá postupovat kupředu.

No jo, ale co jsou to ty zajímavé problémy*, co řešíme. Příklad: "Dejte dohromady prototyp nového způsobu, jakým zákazníci budou opouštět prostor po načtení QR kódu, čímž se otevře branka." Včetně nalezení správného hardwaru, jeho integrace, propojení se systémy, které povolí odchod. Chápu, že to není definice zábavy pro každého. Pro nás jo.

Teď pozor, následuje povinná sekce, jak jsme boží. Co Ti budu vyprávět - jsme. :-)

Za poslední dobu jsme udělali například Scan&Shop pro Tesco (to je skenování čárových kódů na zboží v průběhu nákupu), v ostrém provozu to máme v CZ, SK, PL a HU (a další se chystají). Ta aplikace pro skenery a mobily je jen špička ledovce, pod hladinou se schovává back-end, adminovské rozhraní, analytika, nějaké to AI pro detekci potenciálně kradačského chování, vlastní MDM, sada aplikací pro správu prodejny... (zatím nic z toho není seznamka pro Silicon Valley, sorry - ale třeba to přijde :-))

A tady máme trochu problém: máme spoustu zábavných projektů (viz ta * nahoře), ale máme nedostatek řešitelů. Pokud umíš vzít za práci a není ti jedno, jestli to funguje dobře, pak jsi náš člověk. Pokud jsi zavadil o něco jako C/C++ nebo C# nebo Java nebo Android nebo Kotlin nebo iOS nebo Python nebo... prostě o něco zajímavého, pak vypadáš jako náš člověk ještě víc.

Jak už je asi trochu vidět, jde nám v první řadě o výsledek. Takže nějaké věci nemáme a nějaké zase máme -- nemáme pevnou pracovní dobu (chodí se k nám nejpozději na 11), dělat se dá v rámci rozumných mezí odkudkoli (i když osobní komunikaci nic nenahradí, tak se hned neraduj, že to bude perfektně fungovat úplně na dálku), máme odměňování podle odpracovaných hodin (ale v rámci rozpočtu, bez těch to fakticky nejde), taky točenou Kofolu a pivo, no a aby toho piva nebylo málo, na to chodíme taky, když v poledne zahouká siréna (a my se rozhoupáme). Bydlíme ve sklepě (není tu horko ani klimatizace), v 5+1 (poměrně vášnivě nesnášíme open space). Asi je fér říct, že se nevyžíváme ve fotogenických, designerských kancelářích, a slibuju, že Tě nebudeme ohromovat naší chill-out zónou se značkovými prděcími polštářky (i když máme kulábr a kuřdvorek, tam je chill-out nejlepší, když mrzne). Naopak ti ukážeme náš čurbes se spoustou drátů a hardwaru, prototypů zařízení a relátek a podobných věcí, které by Ti měly způsobovat daleko větší záplavu endorfinů než to výše zmíněné.

Tak teď víš plus mínus základ. A jestli jsi dočetl nebo dočetla až sem a nemáš čelo rudé od plácání, ozvi se a uvidíme.
Pavel

4MAX

A jéje, teď jde do tuhýho. Teď sis nás rozkliknul, aby ses rozhod, jestli odepíšeš. Jestli si nejsi jistej, pojď na kafe/pivo/oběd (já platím), tam Ti řeknu, jak to u nás chodí, případně se stavíme v našem brlohu, abys nasál atmosféru našeho bytu. (Jo, bydlíme v bytě.) To je pořád lepší než lustrace marketingových lží, ne?

A jestli to nestačí, vrhám Tvým směrem několik líbivých buzzwordů, to vždycky zabere. Tak chytej - Chillout zóna! Ne, tu nevedem, válí se tam teď hardware. Tak pivo! Kofola! Sem chceš! Sem chceš! :-)

Teď vážně - nejsou zajímavý projekty důležitější než boxovací pytel na odreagovávání od nesmyslný práce a superotrapáckých klientů?

Co by vás mohlo zajímat?