Web Developer (React + Redux) Aktuální

4mobile s.r.o.
Prague 2
Zaměstnanec
Full-time, Part-time, Internship

Ahoj,

tady Pavel. Mám na starosti 4M, patnáctihlavý dev tým. Vždycky říkám, že naše práce je řešení zajímavých problémů a že je nám do značné míry jedno, jaké technologie to obnáší: na každý problém jsou vhodnější jiné nástroje, navíc se ty nástroje překotně mění. Ale to, co zůstává, jsou způsoby přemýšlení a způsoby řešení (plus potřeba pořád vsakovat nové dovednosti). Takže se pořád učíme - ale některé technologie samozřejmě máme radši než jiné. Třeba C#, ale o tom se můžeme vcelku dlouho hádat (spíš s pár promile u piva).

Zajímavý problém definujeme jako např.: "Dejte dohromady prototyp nového způsobu, jakým zákazníci budou opouštět prostor po načtení QR kódu, čímž se otevře branka." Včetně nalezení správného hardwaru, jeho integrace, propojení se systémy, které povolí odchod. Chápu, že to není definice zábavy pro každého. Pro nás jo.

Za poslední dobu jsme takhle udělali například Scan&Shop pro Tesco (to je skenování čárových kódů na zboží v průběhu nákupu), v ostrém provozu to máme v CZ, SK, PL a HU (a další se chystají). Ta aplikace pro skenery a mobily je jen špička ledovce, pod hladinou se schovává back-end, adminovské rozhraní, analytika, nějaké to AI pro detekci potenciálně kradačského chování, vlastní MDM...

A tady máme trochu problém: máme sice back-endisty a mobilní front-endisty, ale čím dál víc zajímavého se děje ve webovém adminovi. A ten spáchali back-endisti. Takže to chce novou generaci = něco, na čem se dá dál stavět. A máme v plánu nějaké další web-based projekty (zatím nic z toho není seznamka pro Silicon Valley, promiň - ale třeba to přijde :-)).

Z toho plyne, že se musíme upsat jednomu z náboženství: Reactu, Vue nebo ExtJS. A někdo to musí zhodnotit, porovnat - a hlavně pak položit základ nové SPA aplikaci a držet ochrannou ruku nad tím, co se tam děje.

UPDATE: Teď už je nám jasné, že půjdeme cestou Reactu. Velikost komunity a z toho plynoucí dostupnost komponent zvítězily...

Takže ne, nemáme web gurua, od kterého by ses všechno dozvěděl. Na druhou stranu, pokud nechceš být vyloženě jen webistou a zajímá tě back-end, mobily nebo hraní s novými hračkami (tak říkáme novému specializovanému HW, když nějaký přijde), možná bychom stáli za hřích. Obzvlášť pokud ti nevadí, že nepropadáme bezbřehé radosti nad keynoty velkých korporací, ale snažíme se spíš používat vlastní mozek. Ani nejsme agentura, my potřebujeme hlavně funkční a až pak hezké weby - spíš než snobo-estetično, u kterého bychom se s klientem týden hádali, jestli něco má být spíš růžové, nebo lila. Možná to je tím, že existujeme už 20 let, takže jsme už leccos viděli/zažili/zpackali & snad se poučili.

Jak už je asi trochu vidět, jde nám v první řadě o výsledek. Takže nemáme pevnou pracovní dobu (chodí se k nám nejpozději na 11), dělat se dá v rámci rozumných mezí odkudkoli (i když osobní komunikaci nic nenahradí, tak se hned neraduj, že to bude perfektně fungovat úplně na dálku), máme odměňování podle odpracovaných hodin (ale v rámci rozpočtu, bez těch to fakticky nejde), taky točenou Kofolu a pivo, no a aby toho piva nebylo málo, na to chodíme taky, když v poledne zahouká siréna (a my se rozhoupáme). Bydlíme ve sklepě (není tu horko ani klimatizace), v 5+1 (poměrně vášnivě nesnášíme open space).

Tak teď víš plus mínus základ. A jestli jsi dočetl nebo dočetla až sem a nemáš čelo rudé od plácání, ozvi se a uvidíme.
Pavel

 

4mobile s.r.o.

Pro mobily programujeme od prvního okamžiku, kdy to bylo možné, od Nokie 6310i (to byl rok 2002). Umíme postavit servery (software i hardware), máme dlouholeté zkušenosti se streamingem a tradovacími aplikacemi. Momentálně máme v troubě vlastní unikátní řešení pro e-publikace, které mohutně zatřese světem vydávání časopisů a knih.

Co by vás mohlo zajímat?