WebNaut: “Pro klienty jsme partnerem“


Základem úspěchu firmy WebNaut je podle Tomáše Ryvoly, zakladatele WebNautu, to, že pro své klienty nejsou pouhým dodavatelem řešení, ale především partnerem. S Tomášem jsme si popovídali i tom, jaké typy lidí do svého týmu shání nebo co chystají v budoucnosti.

 

Co WebNaut dělá?
WebNaut je digitální studio zaměřené na vývoj webových aplikací. Soustředíme se na komplexní řešení, a to především v oblasti ecommerce a na ní navázaných segmentech. To znamená, že krom internetových obchodů děláme aplikace, které s e-shopy různě komunikují a pomáhají klientům k lepší efektivitě. Máme však na triku i aplikace mimo tuto sféru a také si občas vystřihneme nějaký ten web.

 

Proč jste rozjel WebNaut?
Založení WebNautu bylo vyústění našich potřeb z předchozího fungování, které by se dalo označit jako freelancing. Cílem bylo zastřešení a sjednocení našich služeb pod jeden brand.

 

Co je Vaše inspirace?
Snažíme se neustále dívat kolem sebe a vnímat okolí. Pokud se díváte správně, tak získáváte tu nejlepší inspiraci. Není to jen o úspěšných lidech a projektech, ale také činech. Tím chci říci, že se neinspirujeme pouze na jednom místě, jednou věcí, jedním člověkem. Inspirujeme se kýmkoliv kdo nám má co dát - klienti, konkurence, kolegové, rodina, přátelé a tak bych mohl pokračovat dále.

 

Co považujete za největší úspěch WebNautu?
Bude to samozřejmě znít jako klišé, ale mezi největší úspěchy neřadíme konkrétní realizované projekty či nějakou jednorázovou událost. Největším úspěchem pro nás je dobře fungující parta lidí kolem WebNautu. Snažíme se, aby to u nás po lidské stránce bylo vždy na jedničku a když jsou webnauti spokojení, tak to je pro nás značkou úspěchu.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Plánů je poměrně hodně. Chceme si zachovat status mladé, moderní a dynamické firmy, která se nebojí změn. Proto aktuálně oťukáváme nové technologie, které chceme postupně přenášet do našich projektů a zlepšovat je. V nejbližší budoucnosti nás čeká posílení týmu, které je nezbytné pro další růst. Připravujeme také vlastní mobilní aplikaci, která nám pomáhá se více realizovat v této oblasti, která velmi rychle roste a my chceme být její součástí.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?
Noví webnauti by měli být zapálení do toho co dělají, mít rádi moderní technologie a chtít se neustále posouvat. Tím budou posouvat i samotný WebNaut a my jim tu příležitost rádi dáme. Každý u nás má možnost mluvit do toho co děláme a jak to děláme. A v neposlední řadě to musí být pozitivní člověk, který k nám zapadne.

 

V čem jste jiní než konkurence?
Soustředíme se na to, abychom pro klienta nebyli jen pouhý dodavatel řešení, ale především partner. Taková spolupráce potom funguje mnohem lépe a dává nám i klientovi mnohem větší smysl. Samozřejmě je to o oboustranném vnímání bez kterého to nejde. V opačných případech a ve věcech, které nám nedávají smysl se nebojíme říkat NE. Což je také velmi důležité a bereme to také jako jednu z našich výhod.

 

Co je pro vás při budování startupu nejdůležitější?
WebNaut slovem startup neoznačujeme - to mohlo být v začátcích v roce 2008, když jsme startovali ještě jako studenti VŠ. Ale v té době se tohle slovo ještě tolik nenosilo, a tak jsme prostě budovali firmu. Za těch skoro 9 let víme, že pro nás jsou nejdůležitější lidé, správní lidé . Proto si hodně zakládáme na tom, aby se u nás všichni cítili dobře a měli vše co potřebují.

 

Jak vypadá pracovní den ve WebNautu?
Máme volnou pracovní dobu, takže každý u nás začíná v pro něj vhodný (trochu jiný) čas. Ale jedno nás spojuje - příprava kávy. V kanceláři máme různé nádobíčko na alternativní přípravy. Takže skoro každé ráno někdo namele čerstvě upraženou kávu, krásně provoní kancelář a připraví konvičku kávy pro tým. Pokud není konvička, tak kávu chrlí náš kávovar Charlie :-). Během dne komunikujeme s klienty, plníme jejich sny, do toho si dáme dost často společně oběd a zase plníme ty sny. Pracovní den si občas ozvláštníme společnou firemní snídaní či svačinou nebo nějakou sportovní akcí jako je squash, badminton či stolní tenis. Nebojíme se ani aktivit jako je tepfaktor, únikových her nebo lanového centra. U nás se prostě nenudíme!

 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?
Pokud vám dává smysl to co ve WebNautu děláme, jak tu žijeme a chcete se stát součástí,  ozvěte se, přijďte na výbornou kávu a pojďme to zkusit společně. U nás máte možnost si pozici a práci v našem týmu na pár dní vyzkoušet. Tak to pojďte zkusit!