UP21 s.r.o. : “Investice nestačí, chtějte svého kopilota”


Potřebujete pomoc s rozjezdem startupu? I pro vás je tu inkubátor UP21, který vám pomůže na vaší cestě k úspěchu! Od mentoringu, přes investice až ke kancelářím, vše ve spolupráci s kopilotem, který vás navede tím správným směrem! Jak a co musíte udělat, abyste mohli investici získat? A co víc vám může UP21 nabídnout? Nebo se snad chcete stát součástí jejich týmu? Pokračujte ve čtení rozhovoru s Radkou Horákovou, marketingovou ředitelkou inkubátoru UP21. 

 

Proč a jak vznikl UP21?

UP21 vznikl s cílem podporovat nadějné startupové projekty přímo v srdci Evropy a pomoci jim prorazit v celosvětovém měřítku.

 

Čemu se v UP21 věnujete?

Inkubujeme startupy a podporujeme je ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou osobní rozvoj, specializovaný mentoring, důležité dovednosti a finanční investice. Nabízíme jim také kanceláře, kompletní back office, příležitosti konzultovat svůj business s odborníky ze Silicon Valley a v neposlední řadě jim pomáháme se ziskem dalších strategických investorů.

 

Všimla jsem si, že mentorům a expertům říkáte “kopiloti”, proč jste pro ně zvolili právě toto netradiční označení? Kdo mezi kopiloty patří?

Mottem UP21 je “Investice nestačí, chtějte svého kopilota”. Mnoho startupů narazí, protože žádného kopilota nemá. Investice pomáhá k tomu, abyste letěli rychle, ale kopilot je nedocenitelný, protože vám pomůže letět tím správným směrem.

Označení kopiloti velmi výstižně označuje roli našich mentorů a expertů, kteří konzultují jednotlivé kroky startupů a nepřímo pomáhají směřovat jejich aktivity. Jsme rádi, že mezi kopiloty je řada významných lidí z businessu. Všechny najdete na našem webu

 

Jaké jsou první kroky, které bych měla udělat, pokud chci získat od UP21 investici?

Základem je mít dobře promyšlený projekt, srozumitelně sepsané informace o firmě a jasno v tom, co od UP21 váš startup potřebuje. Žádosti sbíráme pomocí formuláře na našem webu. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, kdykoli nám můžete napsat nebo zavolat.

 

Jaký je další postup a podmínky při získávání investice?

Jednotlivé žádosti řešíme individuálně, projekt od projektu. Vše začíná již zmíněným vyplněním údajů o projektu na webu. Všechny projekty, které nás zaujmou, zveme na Idea Board, kde mohou osobně projekt odprezentovat a získat od nás zpětnou vazbu. V případě, že spolupráce dává smysl oběma stranám, postoupí startup k jednání s naším Main Boardem, který rozhoduje o investici.

 

 

V čem se lišíte od ostatních akcelerátorů? Proč bych si měla vybrat právě UP21?

Odlišujeme se zejména ve dvou věcech. Zaprvé tím, že se startupy velmi blízce spolupracujeme. Vybudovali jsme pro ně prostředí, které jim maximálně pomůže v prvních letech existence. Každý startup má po celou dobu inkubace svého mentora a má k dispozici experty, kteří mu pomohou s řešením konkrétních situací na cestě za úspěchem. Máme také bohatou síť světových kontaktů, které našim projektům pomáhají rychleji růst, a obecně startupy mají podporu celého našeho týmu, kterou mohou kdykoli využít.

Zadruhé jako jediní systematicky řešíme cestu startupu k venture kapitálovým fondům, které jsou nutné pro jeho další rozvoj. V případě, že se projektu daří, nabízíme další seedové investice, připravujeme kompletně startup na tato investiční kola a osobně pomáháme s jejich vyjednáváním.

 

Jaké úspěšné startupy již od UP21 získaly investici?

Mezi nejúspěšnější inkubované projekty v rámci UP21 určitě patří startupy Shipvio, Gettick a SENS. Shipvio nabízí logistické řešení, které pomáhá optimalizovat vytíženost kamionové dopravy. Gettick vyvíjí unikátní nástroj pro projektový management a SENS vyrábí potraviny z cvrččí mouky.

 

Co je podle vás nejdůležitější pro vybudování úspěšného startupu?

Univerzální recept na úspěšný startup podle mě neexistuje. Ale pokud bych měla jmenovat základní předpoklady, které musí každý správný startup mít, jsou to hlavně zapálení zakladatelé, inovativní myšlenka, nadšený tým a samozřejmě nutná dávka štěstí.

 

 

Hledáte nějaké nové členy přímo do týmu UP21? Proč bych měla chtít pracovat právě u vás?

Aktuálně hledáme markeťáka/markeťačku do týmu UP21 a eventového profíka do týmu organizujícího Startup World Cup & Summit, který se ani ne za rok svého fungování stal největším česko-slovenským startupovým eventem a chystáme se ho rozvíjet dál. A proč bys u nás měl/a chtít pracovat? Práce u nás je zajímavá nejenom tím, že pracujeme v energickém a inspirativním prostředí a je to práce neskutečně různorodá, ale kromě toho jsme tým, který opravdu sbližují společné hodnoty. Takže by tě navíc čekala dobrá parta skvělých lidí.

 

Máte nějaký tip nebo vzkaz pro naše čtenáře? :)

V Česku máme projekty s velkým potenciálem. Takže do toho, nebojte se je testovat a využívat.